Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű munkaszerződé...

Katuska87 kérdése:

Határozott idejű munkaszerződéssel és veszélyeztetett terhesként is elküldhetnek, ha lejár a szerződésem?

Figyelt kérdés
December 31-ig "él" a munkaszerződésem.26 hetes veszélyeztetett terhes vagyok. Március közepére vagyok kiírva. Nem dolgozok itt egy éve.Reméltem, h eltudok menni munkanélkülire,ha lejár a szerződésem a szülésig. GYED-re sem leszek jogosult, ha nem lesz munkaviszonyom, mikor elmegyek szülni, igaz?? Mihamarabbi válaszotokat várom!!!
2014. dec. 11. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Elküldhetnek sajnos, mert az nem azt jelenti hogy kirúgnak, hanem hogy nem hosszabbítják meg a munkaszerződésedet.
2014. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, h elküldhetnek, mivel így egyeztetek meg, h dec. 31-ig alkalmaznak. Az a te dolgod, h közben terhes lettél, a szerződésed dec. hónap végével lejár és kész, nem hosszabbítanak.


Ha meg veszélyeztetett vagy, akkor elvileg nem is dolgozhatnál, nem?

2014. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem elküld csak nem köt új szerződést.
2014. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha lejár a szerződésed, akkor vége a munkaviszonyodnak és ennyi.Táppénzen is csak addig tudsz lenni.Érdemes lenne bemenni a munkaügyi kp.-ba és ott kiszámítják, hogy hány nap jár neked és fel lehetne hívni az OEP-et is.
2014. dec. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csajok! Jól sejtettem akkor a helyzetemet. Köszönöm a válaszaitokat!
2014. dec. 14. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!