Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TGYÁS-t és GYED-et hogy kell...

TGYÁS-t és GYED-et hogy kell kiszámolni 2015. januári szülés esetében? (előtte táppénz - veszélyeztetett terhesség miatt)? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném, ha valaki hozzáértő válaszolna nekem.

2012 január óta dolgozom.

2015 januárban születik a babánk és 2014 június óta táppénzen vagyok.

A bérszámfejtőnk azt mondta, hogy nincs meg a 180 nap bérezett napom 2014-re a szabadságok meg gyermektáppénz miatt.

Mit fognap alapul venni a TGYÁS és GYED kiszámolásához?

Nagyon szépen köszönöm!



2014. dec. 5. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok pont és ha jól tudom akkor a 2013-as évet nézik majd.
2014. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szabadság ugyanolyan napnak számít, mint ha dolgoztál volna. Ha elfogadják az új tb-t akkor az utolsó 180 napot veszik figyelembe.
2014. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! a bérszámfejtőnk azt is mondta, hogy mivel nincs meg a 180 bérezett napom a szabadságok és gyermektáppénz miatt, ezért a minimálbér kétszerese lesz az alap... létezik ez???

eléggé érdekesnek tűnik, mert akkor tulajdonképpen feleslegesen dolgoztam? ráadásul nem alacsony fizetéssel...

2014. dec. 6. 06:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

PONT ebben a helyzetben vagyok én is.

365 napom megvan, de mivel 06.16-tól vagyok TP-n, idén nincs 180 napom...és 2015 januárban születik a baba.

Azt tudom, hogy a szabi beleszámít a 180 napba.

Az én kérdésem az lenne, hogy ha nincs meg a 180 nap, akkor miből számolják a tgyást? Ill. ebben ez esetben mikor célszerű igényelni a tgyást? még idén? vagy csak jövőre?

Csak mert én sem a minimálbér után szeretnék ellátást kapni sok év munkaviszony után...

2014. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!