Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szabadság alatt is kiírhatnak...

Szabadság alatt is kiírhatnak táppénzre?

Figyelt kérdés
Ha épp rendes szabadságomat töltöm akkor is táppénzre vehet az orvos? Tehát ezzel megszakítanám a szabadságot. Vagy ilyenkor meg kell várni míg letelik a szabadság és a következő munkanaptól kell indítani a táppénzt?

2014. dec. 11. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahogy neked jobb. Nálunk úgy van, hogy ha valaki szabi alatt megbetegszik és szeretné a táppénzt igénybe venni, beszól, hogy sztornózzák a szabiját, mert lebetegedett és az orvos táppénzre vette. Fordítva is gyakran van, hogy valaki megbetegszik, az orvos táppénzre venné, ám ő a táppénz alacsony össze miatt inkább évi rendes szabadság alatt gyógyul. Így szól az orvosnak, hogy ne nyisson részére táppénzes papírt.


Szóval ez a te döntésed. De a munkahellyel mindenképpen egyeztess.

2014. dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! és azt nem tudod véletlenül hogy mi van ha átnyúlik a táppénz a jövő évre? Vagy ilyenkor hogy írja meg a papírt a doki, egyet idénre egyet jövőre?
2014. dec. 11. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:

2 hetente adják ki a táppénzes papírt!

Pl. 2014.dec.20-tól 2015.jan.3-ig keresőképtelen. Ez csak egy példa. Tehát lejár 2 hét és mehetsz a táppénzes papírért és az elmmúlt 2 hét időszakát írják a papírra.

2014. dec. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Uhh köszi, nem tudtam. Bevallom életemben talán kétszer voltam táppénzen, 1-1 hétre, pedig már 8 éve dolgozom. De akkor így nem lesz gond ezek szerint hogy átível az éven. És ez esetben gondolom még idén le kéne adnom a papír?
2014. dec. 11. 14:57
 5/7 anonim válasza:
És olyankor mi van, ha valaki kórházi táppénzen volt a szabadsága alatt, kapott is papírt (úgy tudom kórházi esetében ez nem is kérdéses, mert ott mindenképp kiállítják), és nem adta le a papírját. Ezért járhat büntetés?
2014. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Egyébként a kérdezőnek válaszolva:

A papírt azt akkor kapod meg, ha lejárt a táppénz, avagy ha hosszabb időtartamot ölel fel, akkor 2 hetente. Amint nálad a papír, csak akkor tudod odaadni a munkáltatódnak. Viszont arra számolj, hogy ha időközben bérszámfejtés történik (adott hónap 20-ig), akkor a betegséged idejére fizetést nem kapsz, majd következő hónapban fogják kompenzálni neked a betegszabadság idejére járó összeget.

2014. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha szabadság alatt kórházba kerülsz, nem kell leadni a papírt, ami a kórházban kapsz. Én tgyás alatt voltam kórházban, azt mondták a személyzetisek, hogy nem kell leadni.

Ugye, azért adnak papírt, mert a kórházban töltött napokra 50% jár, nem 60%. Csak akkor kell leadni a kórházi papírt, ha táppénzen vagy, szabi alatt nem kell, nem lesz belőle büntetés. Annak is kiállítják, akinek munkahelye sincs.

2014. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!