Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Igaz hogy 8 órában dolgozhatok...

Igaz hogy 8 órában dolgozhatok 3 gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Bocsánat nem tudtam hol kell a kèrdèst feltenni, de eddig 12 órában dolgoztam egy idősekotthonában , ha visszamegyek egyèrtelmüen nem tudok majd 12 órában dolgozni! De már most azt rebezsgetik hog felejtsem el csak 12 be mehetek vissza amiből eljöttem ! De ugy hallottam kötelesek engedèlyezni a 8 órát !! Vèlemèny? Milyen lehetősègeim vannak?
2014. dec. 30. 23:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
dolgozhatsz 8 órában. de ha nálatok 12 órásak a műszakok, akkor nem kell nekik új munkakört létrehozniuk, mert te 8 órában szeretnél dolgozni. védve se leszel, szóval mondhatja, ha neked nem felel meg, akkor közös megegyezéssel...
2014. dec. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha igényelnéd a gyetet, akkor max napi 6 óra, heti 30 órát dolgozhatnál, talán így nagyobb egyezségre juthanál. Mert egyébként ugye mostmár gyed/ gyes mellett egyébként korlátlanul lehet dolgozni. Egyébként úgy van ahogy az első írja, nem köteles mást felajánlani, hiszen normális munkaerőként mész vissza, az már a "te problémád", hogy nem tudsz 12-be dolgozni, így ha nem felel meg a 12 megszűnik a munkaviszonyod.
2014. dec. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha gyeten vagy, akkor max. heti 30 órát dolgozhatsz.

Ha még gyes mellett szeretnél visszamenni dolgozni, akkor valóban kérheted, hogy napi 8 órában foglalkoztasson 12 helyett. De, csak akkor, ha gyed, gyes mellett mész vissza dolgozni. Amint a gyerek betöltötte a 3. évét, onnantól kezdve nem köteles napi 8 órában foglalkoztatni. Gyed, gyes mellett éjszakai műszakra sem kötelezhet.

2014. dec. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És ha Gyetre megyek? Nem igaz hogy ne lehetbe megoldani szerintem nem sokan dolgoznak napi 8 órånál többet 3 gyerek mellett ha igen ku.... va ügyesen csinálja!!
2014. dec. 31. 21:28
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Gyet mellett csak heti 30 órát lehet dolgozni!!! Ez a jogszabály. Vagyis, ha heti 5 nap akarsz dolgozni, akkor gyet mellett napi 6 órát dolgozhatsz. Ha nem tudsz megegyezni a munkáltatóval, akkor keress másik munkahelyet.

Most azért, mert 3 gyereked van, a munkáltató nem köteles hozzád igazodni. Tehát, ha nem vagy gyeden vagy gyesen, nem kötelesek 8 órában foglalkoztatni.

2015. jan. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem tetszik a stílus ahogy írod utolsó!

Olyan szemrehányóan írod!

Egy gons van az hofy szüljön az ember gyerekeket de dolgozz utána ott ès ugy ahol akarsz szép! Egyèbkènt ugy hallottam hogy egy 3 gyerekes anya nem is dolgozhat mivel nem tud 8 óránál többet , mert akkor hogy hozza el ès látja el a gyerekeit!

2015. jan. 1. 13:06
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem igaz, hogy csak 8 órában dolgozhat akinek 3 gyereke van, a munkáltató dönti el, hogy náluk milyen munkakörbe mennyit kell dolgozni, ha te nem tudod vállalni a 12 órát ( gondolom ez előtte tudtad már amikor elmentél szülni) akkor keresned kell egy másik munkahelyet.
2015. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Úgy van, ahogy előttem is írják, a munkahelynek nem kötelessége igazodni a dolgozóhoz. Nem tudom hol hallottad, hogy 3 gyerek esetén kivételezés van, de z nem igaz. Egyébként meg az, hogy akkor hogy látja el a gyerekeit 1 vagy 2 gyerek esetén ugyanúgy érvényes (hisz őket is gondozni kell, elhozni iskolából, óvodából) mint 3 vagy több gyerek esetén.
2015. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

mi az, hogy 3 gyerekes nem is dolgozhat? ezt hol hallottad? azért nem kéne elvárnod, hogy az egész világ hasra essen mert te 3 gyereket szültél! sokan megoldják 3 gyerek mellett a munkát. de ha te nem akarod akkor ne tedd, ha elég a gyet, akkor maradj otthon.

egyébként idősek otthonában dolgozik anyósom is, valóban 12 óra, de utána 2 nap szabadnap van, szóval ha összeadom, nem olyan húzós mint ha minden nap 8 órát dolgoznál. ezt döntsd el te, de azért ne írj olyat, hogy neked nem kell dolgoznod mert 3 gyereked van

2015. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ès arra lehet vajon lehwtősègem hogy megbeszèljem a munkahelyemmel pl 1 èvre szerződès hogy 8 órában melóznèk ?
2015. jan. 2. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!