Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt olyan aki gyedről...

Van itt olyan aki gyedről Elment táppénzre mert ismét jönn a baba? Segítségetek kellene, hogy hogyis működik ez a gyed Extra miatt? 2015. táppénz változások befolyásolhatják?

Figyelt kérdés
Jönn a harmadik babánk,folyamatos munkaviszonyom van 6 éve! Jelenleg még gyeden vagyok!
2015. jan. 1. 19:43
1 2 3
 1/21 Kelemen Szabina ***** válasza:
Gyeden vagyok es leadtam munkahelyemre a kiskonyvem, es ennyi en nem megyek tappenzre, nekem azt mondta mindenki anyosom baratnoje allamkincstarba dolgozuj es megkerdezte, jar a gyed 2 eves koraig, masodik babara jon a egyszeri anyasagi, tgyas, gyed minz az elsore, ő meg ha ha betoltotte a 2. Evet gyes, azert gyed extra a neve mert eddig ha jott a masodik baba az elsorol elvettek mindent, es csak a masodikra kaptal penzt, de most mind a ketto utan jár. Nemtudom miert kellene tappenre menni akkkt elvennek az elsorol a gyedet. Meg vissza se kell menni dolgozbi.
2015. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős terhes vagy, mikorra van kiírva a baba és meddig jár a gyed.

DE alapban írsz egy levelet a munkáltatónak, hogy megszakítod a fizu nélküli szabidat és elkezded kivenni a felgyűlt szabit (elég 1 napot is, de osztószámtól függően lehet többet is, attól függően mennyi a béred és így mennyi napi jövedelmet tudnál elérni, de ez kicsit bonyolult), ebben egyúttal megírod, hogy várod a következő babát (így védve vagy, nem rúghat ki). A második naptól (ill. attól függően, hogy mennyi szabit veszel ki utána) eljössz tp-re. Így jár együtt a tp+gyed (ill. ha gyesbe szülsz a gyes+tp), majd ahogy megszületik a kicsi ugyanúgy kapsz mindent, mint az elsőre (tgyás, gyed, gyes). Az alap a szerződés szerinti béred, illetve ha a szabival jól gazdálkodsz a ténylegesen elért jövedelmed lesz (amelyik a magasabb, itt fontos a már fentebb említett osztószám). DE a lényeg, hogy alapból a szerződés szerinti béred a kiinduló alap. És azért érdemes elmenni tp-re is, mert így ez lehet egy plusz most a gyeded mellett (vagy később a gyesed mellé, attól függően mikor szülsz). Ha adsz pontosabb adatokat pontosabb választ lehet adni.

2015. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Harmadik gyermekünk lesz,a második gyermekem 2013.novemberben született vele még kapom a gyedet 2015.november 28.ig. A harmadik babát augusztus 20 ra várom,most 7 hetes vagyok! De én azt is olvastam,hogyha gyed alatt kiveszed a szabikat akkor elküldhetnek! Ezért is tettem fel ezt a kérdést mert Számomra nagyon zavaros egy dolog,hogy mit tehet meg a munkáltatód mit nem! Akkor ezek szerint kahatom a két ellátást egyszerre!
2015. jan. 2. 10:11
 4/21 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló,te ebben dolgozol ? Mert olyan jol leírtad a dolgokat!😊
2015. jan. 2. 10:14
 5/21 Kelemen Szabina ***** válasza:
De gyed mellett hogy jarhat tappenz ?? Nemertem .... De ennek utanajarok .
2015. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Ha bejelented, hogy terhes vagy nem rúghat ki (bár tavaly óta elvileg nem is kell ezt írásban megtenni, de biztos ami biztos).

Kérdező én a 3 után bejelenteném a terhességet és hogy megszakítod a fizu nélküli szabidat (ha jófejek előre mondhatod hogy csak pár napot akarsz kivenni és utána tpre mennél-persze ha az orvossal is meg tudod beszélni hogy vegyen tpre, bár ez nem szokott gondot okozni) majd miután kivetted a pár nap szabit elkezded a tp-t, így a kicsi születéséig kapod a nagy után a gyedet, ill. a 2. terhesség után a tp-t (ami végülis így egy plusz bevétel jó pár hónapig (neked kb 6 hónap +, ez még minimálbérnél is jó végülis a semmiért)

Utolsó gyed mellett azért járhat tp mert visszamegy a fizu nélküliről, ergo kereső tev.et végez (mégha ténylegesen nem is mert szabin lesz) és ha ezután megy tpre így mehet együtt a 2 ellátás.

2015. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves második te ebben dolgozol?? Olyan szakszerűen leírtad a dolgokat akár egy tb tanácsadó!😊
2015. jan. 2. 20:37
 8/21 Kelemen Szabina ***** válasza:
En ezt nem mernem bevallalni. En kb 1 honapja adtam le a kiskonyvem a munkahelyen. De ha kiveszem a szabit, es tp re megyek mivan ja elveszik a gyedet? :-o a tp kevesebbet fizet mint a gyed, sztem csam egyiket lehet kapni. De ne igy legyen! De ha ujra ugymond keresokepes leszel szabi utan akkor nem vehetik el gyedet semmikkepp?
2015. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nem tanácsadó vagyok, csak ebben dolgozom. És én is így mentem el. És jár együtt!!!! A lényeg, hogy a fizu nélküli szabi meg legyen szakítva legalább egy nap szabival (vagy bemész 1 napra dolgozni :)) és utána mivel ez már keresőtevékenységbe visszatérésnek számít, így el lehet menni tp-re és ezzel párhuzamosan kapod a gyedet is (főként most, hogy a gyerek 1 éves kora után korlátlanul lehet dolgozni :)

Egyénként ha megkérdezel egy Oepest (már ha volt továbbképzésen :), mert sokan még mindig nem ismerik az új szabályokat) ő is ugyanezt fogja mondani. És nagyon sokan csinálják ezt, mert tulajdonképp így olyan mintha 2 "fizetést" kapnál. És a mai világban a plusz pénzt szerintem senkinek sem jön rosszul, főleg babavárás idején.

2015. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Tuti,hogy nem küldhetnek el?????Ez 1000%???
2015. jan. 3. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!