Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha augusztusban szülök mivel...

Ha augusztusban szülök mivel lehet ügyeskedni hogy a Gyedet a 2015-ös fizum alapján számolják?

Figyelt kérdés
Június végéig kell dolgoznom hogy meglegyen idên a 180 napom. Ha úgy alakul hogy nem tudok addig dolgozni lehet valamit ügyeskedni hogy meglegyen mégis? Szabikat kivenni tgyást előbb-később megkezdeni, vagy bármit?
2015. jan. 6. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi napról van szó. Szabival lehet, ha van annyi szabid és a munkáltató belemegy, hogy kiadja.

Ha viszont június előtt kell elmenj táppénzre, semmit sem tudsz csinálni, több hónap szabira nem mehetsz. Tgyást a szülés előtt 28 nappal veheted hamarabb igénybe és a tgyás kezdetéig nézik, megvan-e a 180 bérezett napod.

2015. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor mondjuk júniusban ha kiveszem az idei szabijaimat azzal megvan a 180 nap utána a hátralevő időre mehetek szülésig táppénzre, ugye? Csak május végéig kell mindenképp kibírnom. A Gyed igénylés mindenképpen jövőre lesz igy ugye? Augusztus 10-re vagyok kiírva.
2015. jan. 6. 09:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Július 13-tól mehetsz tgyásra akkor elvileg. Ha addig dolgozol, akkor nyert ügyed van.

Szabid 20x pár nap lehet. Igazából, ha a baba egészége érdekében el kell menj március vagy áprili, májusban táppénzre, vagy esetleg már 2 hét múlva, sose tudni, akkor ne a pénz járjon a fejedben, hanem a babéd egézsége.

Remélem minden rendben lesz és sokáig tudsz majd dolgozni.

2015. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most jan.1től változott a számítás:

[link]

itt mindent megtalálsz kb középtályon "I. A 2015. január 01. napjától hatályos jogszabályok alapján" kezdődik.

2015. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De mit jelent az hogy a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számítva 180 naptári napi jövedelem? Kérlek segíts, nem értem egyszerűen, ez mit jelent rám nézve?
2015. jan. 6. 16:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez elég hülyén van megfogalmazva. Jogosultság kezdő napja, az, gondolom, mikor szülsz, tgyás esetén, ha nem a szülés napjától kéred, akkor az a nap, amelyiktől igényled. Gondolom én.

Vagyis, te aug. 10-én szülsz, akkor onnantól vagy jogosult, az azt meglőző 3 hónapot megelőző 180 napi jövedelem akkor tehát úgy nézne ki hogy: 2015. május 10-től visszafele nézik meg, a 180 biztosított napot és ha van, abból számolják a gyed összegét.

2015. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja nem, rosszul írtam, a harmadik hónap utolsó napja május 30, onnantól visszafele van-e 180 nap 2014. jan.1-ig nézve.

Valahogy így.

2015. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jogosultság kezdő napja gyednél az igénylés napja szerintem, akkor nekem az már jövő év január lesz minimum. De nem értem mit változtat egy a hülye 3 hónap visszafelé számítva, és érint-e engem mint augusztusi szülőt.
2015. jan. 6. 17:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azért nem gondolom, hogy az igénylés napja, hiszen gyed előtt tgyáson van az ember, ami 168 nap és a 3 hónap visszafele beleesne a tgyásba, amit nem lehet a 180 napba beleszámítani.
2015. jan. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!