Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek mi jár nekem ezek...

Szerintetek mi jár nekem ezek után? (még csak a terhesség gyanúja áll fenn) (ösztöndíjam van+4 órás munka)

Figyelt kérdés

A PhD-mat most augusztusban fejezem be, szóval nem leszek már diák, mire megszületne (viszont augusztus végéig állami ösztöndíjas maradok, nem tudom, ez számít-e).


Határozott idejű szerződéssel dolgozom közalkalmazottként 4 órában, amely 2014. májustól számított 2 évre szól. Erre jár valamennyi GYED,vagy csak GYES-re számíthatok? Jelenleg havi nettó 100.000 (=százezer ösztöndíj)+ 57.000 (munkabér) bevételem van.


És: ha csak GYES-re számíthatok, lehet-e dolgozni mellette, és ha igen, a kicsi mennyi idős korától, és akár 8 órában is?



2014. máj. 18. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Diplomás gyed is jár neked, ha nappalin van legalább 2 lezárt fél éved vagy a végzés után 1 éven belül szülsz. De, rendes gyedre is jogosult vagy, a 4 órás munkád miatt, ha legalább 1 éve dolgozol és szüléskor is lesz munkaviszonyod.

A diplomás gyed 1 évig jár, a rendes gyed attól függ, mennyi biztosított napod van, de ha rendes gyedre mész, akkor tgyás is jár 168 napig és utána a gyed.

Viszont szerintem az ösztöndíj nem számít bele a gyed összegébe, csak a munkabér. Tehát szerintem gyedre valamilyen formában biztos, hogy jogosult vagy .

2014. máj. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő választ, hasznos volt, azért még reménykedem, hogy nem szorulok rá még erre:) Azt hittem, a diplomás GYED annak jár, aki még szüléskor is tanul.
2014. máj. 19. 08:50
 3/3 ivilicious ***** válasza:

Én is úgy tudtam, és aki nappalin!


Én szeptembertől kezdem az egyetemet levelezőn (szept.27-re vagyok kiírva),de mellette otthon ugyanúgy csinálom a munkám is /persze nem hivatalosan,de na, ügyes vagyok és amit könnyedén megcsinálok, nem fogom elhagyni, főleg,mert elég jól megfizetnek /.


1 éves korától lehet dolgozni amúgy.

2014. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!