Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 6 órás munkaviszony után hogy...

6 órás munkaviszony után hogy jár a tgyás/gyed/gyes?

Figyelt kérdés

Gyes után most visszamennék dolgozni, de csak 6 órába. Tervezzük majd a második babát is későbbre.Ha nem sikerülne 8 órás állást találnom míg jönne a kis tesó, ugyanúgy kapnék tgyás/gyed/gyes-t mint 8 órás munkaidő után?

Illetve most hány napot kellene dolgoznom hogy kaphassak egyáltalán tgyást?Régen azt hiszem volt vmi olyasmi, hogy 365 napot kellett dolgozni hogy kaphasson az ember juttatásokat.? (Első babával munkanélküliről mentem gyesre, de már dolgoztam előtte 3 évet, csak pont úgy jött a baba hogy munkanélküli lettem)


2014. okt. 14. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
365 napot kell most is dolgoznod, hogy járjon. Az óraszám mindegy, ha csak 6 órában vagy az is jó, az már csak az összeget fogja befolyásolni, valamennyivel kevesebb lesz.
2014. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy 365 nap a minimális ami szükséges a tgyás-hoz és gyedhez. Minden ugyanúgy működik a 6 órás bejelentésnél is, a bejelentett fizetésed számít, mert az lesz a juttatások alapja.
2014. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2014. okt. 14. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!