Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyerkőc után mennyi...

Szefcsekné Piroska kérdése:

Második gyerkőc után mennyi lesz a tgyás (csed) gyed?

Figyelt kérdés
Br bérem 140000, gyesen vagyok most. Adókedvezményt igénybe veszem mindkét gyerek után. Köszi

2015. jan. 12. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyes alatt hogy kapsz adókedvezményt?

Ha több mint 180 napot leszel gyesen úgy ,hogy nem mész vissza mellette dolgozni, akkor a gyed alapja a minimálbér, csed alapja a szerződés szerinti béred.

Ha dolgozol gyes mellett, vagy kiveszed a felhalmozott szabikat majd táppénzre mész, akkor csed, gyed alapja tényleges bér vagy szerződés szerinti bér.

2015. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosítok!

Vesz terhességi táppénzen vagyok, febr elején szülök.

Visszamentem fiz nélküli szabiról, kivettem a felhalmozott szabikat, azóta táppénz. Gyesen efektív 2 hónapot voltam.

2015. jan. 12. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem, ebben az esetben a szüléskor érvényben lévő tényleges béred vagy szerződés szerinti béred lesz az alapja a csednek és a gyednek is. Ha ez 140 ezer ft lesz, akkor annak a 70%-a a bruttó csed és gyed.

Ez adókedvezménnyel:

Csed: KB.98 ezer, gyed: KB.88 ezer.

2015. jan. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2015. jan. 13. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!