Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan küzdjem le a második...

Hogyan küzdjem le a második gyerkőc bevállalásának félelmét?

Figyelt kérdés
Van egy 16 és fél hós kislányom, minden erőmet kiveszi, éjszaka rosszul alszik, nappal rajtam "lóg", házimunka, gyereknevelés stb. kissé fáradt vagyok. Nagyon szeretnék neki kistesót lehetőleg nem nagy korkülönbséggel, de el nem tudom képzelni, hogyan fogom bírni, ha már most kivagyok. Férjem reggeltől estig dolgozik, ő biztosan nem tudna annyi rész kivenni belőle, hogy nekem könnyebb legyen. A nagyszülők még csak-csak, de ők is még mind dolgoznak. Ti hogyan bírkóztok meg eme nehézkes feladattal? Már annak a gondolatától is kivagyok, hogy ha terhes leszek és rosszulléteim lesznek, hogyan fogok helytállni....
2014. márc. 30. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Helyzetedben sehogy, minimum megvárnám míg a nagy ovis lesz.
2014. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Én pont ebben a cipőben járok. Gyakorlati tanácsot még nem tudok adni Neked, hiszen mi is most kezdtünk bele a kistesó-projektbe. Azt viszom mondhatom Neked megnyugtatásul, hogy ahogy belevágtunk, minden félelmem elmúlt. Most vagyok túl a ciklus felén, gyakran együtt voltunk, tehát elképzelhető, hogy már megfogant a kisfiam testvérkéje. És fantasztikus érzés! Előtte hónapokig beszélgettünk róla a férjemmel, és mivel mindketten kiskorkülönbség-pártiak vagyunk, belevágtunk. Tele voltam én is félelemmel, most pedig nyugalmat és erőt érzek. Pedig nálunk jóval kisebb is lesz a korkülönbség. Bízz magadban!
2014. márc. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Az a kis felelem a maradek jozan eszed!

Altasd el , ha gondolod, nem te leszel az elsö

2014. márc. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló! Mit akartál mondani? Kicsit világosabban fogalmazz!
2014. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Más elképzelni és más amikor már benne van az ember...
2014. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
16 hos a kislanyom, éjjel jól alszik, kivéve ha beteg vagy jó a foga, és általában valamelyik mindig van, úgyhogy ejszakazunk :D nappal pont olyanja van mostanában, hogy 5 percet sincs el. Kis korkulonbseggel szerettünk volna neki tesot, és most 8 hetes terhes vagyok. Félek nagyon az ismeretlentol,de majd csak lesz valahogy :) várom már azért, de tartok is tőle :) szerintem vágjatok bele, ha ugy érzed!!!
2014. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat! :D Kedves 3-as! Tudnál egyértelműbb lenni? Elég zűrzavaros és érthetetlen ami írtál....

Párom nagyon szeretné már a másodikat, érthető, de nem ő lenne a két gyerekkel. Írigyellek titeket kedves kistesós kismamák, mármint, hogy volt merszetek belevágni, de aki mer az nyer, szokták mondnai. :D Jó lenne követni titeket, de még gyűjtök egy kis erőt, úgyis úgy lesz, ahogy meg van írva.

2014. márc. 30. 13:25
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha megvárnátok a próbálkozással a 2 éves kort, akkor kb szülésre már mehet a nagy oviba is. Az már csak pár hónap.
2014. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jaj, akkor még ne szülj! Ha nem állsz rá készen, akkor ne erőltesd! Ez nem verseny! Várj még, amíg kialakul minden a meglévő babáddal!
2014. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Köztünk 3 év van tesómmal, és abszolút jó a korkülönbség, semmivel nem rosszabb mintha csak egy vagy két év lenne, úgyhogy nem értem, hova ez a nagy sietség, ha betölti a 2 évet elkezdtek próbálkozni, addigra legalább a szervezeted is bizonyosan kipiheni az előző terhességet.
2014. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!