Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED (csecsemőgondozási díj)...

CSED (csecsemőgondozási díj) mennyi lenne ebben az esetben? Ha pont beleesik az a 3 hónap hónap, mikor a munkaidőnket, és a munkabért csökkentették.

Figyelt kérdés

mennyi lenne az új számítás szerint? 14 éve vagyok 1 munkahelyen bejelentve. 2009-ben jöttem vissza gyed-ről.


szóval 3 hónapig 265.000, másik 3 hónapig 199.000 ft volt a bruttóm.

köszi a segítséget előre is!



2015. jan. 30. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos jól írtad? Ilyenről sosem hallottam.
2015. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva? Meddig volt az egyik összeg, és medfig a másik? Táppénzen vagy/leszel a szülésig? Ez mind számit ha megírod tudok segíteni.
2015. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak. Úgy van, hogy 2014. december 3-tól 2015. febr. 28-ig lecsökkentették a munkaidőnket 6 órára, mert kevés a munka :(

ha épp szerencsésen összejött a baba, akkor így alakulhat...

bár nem tudom, hogy a táppénz mennyire kavar be :O

sokáig nem szeretnék dolgozni....mert elég stresszes :(


szóval hétvégén minden kiderül.... de ha nem most akkor jövő hónapban..., de akkor is beleesik 2 hónap...

lehet nem kéne előre gondolkodnom.... de már nagyon jó lenne ha összejönne, mert 10 hónapja próbálkozunk-

2015. febr. 3. 08:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Tehát ha jól értem csak tervezitek még:)


Szóval a lényeg, hogy a szülés dátumától vissza kell számolni a harmadik hónapot, és onnnantól visszafelé nézik a 180 napot. Én augusztusban szülök, azaz nekem május végéig nézik, azaz onnan visszafelé, azaz decembertől- májusi fizuig számít. Ha táppénz van benne akkor az nem számít bele, azt simán átugorják a 180 nap keresésénél. Tehát ha én mondjuk márciustól táppénzen lennék már, akkor az kiesik, és áprilistól nézik visszafelé, azaz tolódik a 180 nap, és kb októbertől-áprilisi fizuból számolnának.


Remélem így érthetően írtam:)


(a példád szerint ha pont úgy jön ki a 6 hónap neked hogy abból 3 hónap 265.000, másik 3 hónap 199.000 a bruttód akkor azt simán átlagolják)

2015. febr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


2014. december 3-tól 2015. febr. 28-ig írtad hogy csökkentik. Utána visszaáll a bruttód a 265.000-re?


Mert ha igen akkor ha most terhes leszel is a közeljövőben, akkor sem szülsz nagyon november előtt, és ha márciustól már újra a magasabb fizut kapod, akkor neked jó lehet, feltéve ha nem nagyon leszel táppénzen, vagy ha pár hónap múlva sikerül csak a baba...

2015. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érthető, részletes válaszod! :) valahogy megkavarodhattam, mert ahogy leírtad, átgondolva nem is olyan rossz akkor a helyzetem :O

ha nem jön közbe semmi(gazdasági ok), igen, márciustól vissza fog állni a fizetés.

2015. febr. 3. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!