Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltak vegyes érzéseid a...

Voltak vegyes érzéseid a terhességedről? 3. Babánkat várom, aki véletlen baba, és még mindig vegyesek az érzéseim. Pont eldöntöttük hogy nem lesz 3. , mikor kb egy hónap múlva terhes lettem.

Figyelt kérdés
Párom örült neki,én viszont sírtam,mert tudtam hogy el vetetni nem tudnám,így lesz mégegy gyerekem.Még most sem érzem felkészültnek magam egy 3.gyerekre,és lelkiismeret furdalásom van,hogy talán a baba érzi ezt.Haragszom magamra,amiért nem úgy várom őt mint a testvéreit vártam.Ugye őt is ugyanúgy fogom szeretni?Volt valaki hasonló helyzetben?
2013. jún. 4. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy szeretni fogod csak nyugodj meg és ne gyötörd magad. Majd meglátod hogy minden rendben lesz.
2013. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha negatív véelmény nem érdekel, akkor ne olvass tovább.

Én is így voltam, csak én a másodikkal: a "nagy" 1 éves, férjem nagyon boldog volt. Azt hittem, a szülés után majd jönnek az anyai érzések. Nem jöttek :-( Depressziós lettem, a házasságunk teljesen megromlott, egymást hibáztattunk. Amikor 8 hónapos volt a kicsi, öngyilkosságot kíséreltem meg. Ezután hozzánk költözött anyósom én pedig eljártam pszichológushoz, abbahagytam a szoptatást és szedtem gyógyszert. Közel 1 évet élt itt anyósom, rengeteget köszönhetünk neki. Ő mentette meg a házasságunkat, talán az életemet is.

Most 7 és 5,5 évesek, már teljesen rendbe jöttünk. De az a 2 év pokoli nehéz volt, egész életemben azon leszek hogy a gyerekeimet kárpótoljam.

2013. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen érzek mint te, most tudtam meg,hogy ismét babát várok, bár nekünk még csak a második, viszont a lányunk még csak 7hónapos és a férjem se nagyon örül, szarul érzem magam emiatt és kicsit be is pánikoltam. Kitartást neked is én bízom benne,hogy idővel előjönnek azok az érzések amivel a lányunkat vártam.
2013. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azt nem gondolom,hogy az anyai érzéseim nem jönnek elő,csak van úgy ,hogy (és most csúnyán fogalmazok)minek-nek érzem az egészet.De amikor pl. Mocorog,rugdal akkor olyan jó,úgy érzem imádom.Uh-on is jó látni.Magán orvoshoz járok,hogy minden rendben legyen,oda figyeljenek rá.
2013. jún. 4. 17:57
 5/12 anonim ***** válasza:
persze hogy ugyanúgy fogod szeretni.most lehet hogy úgy érzed nem szeretnéd ezt a babát de amikor a kezedben tartod majd először,minden megváltozik.boldog babavárást kívánok neked
2013. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szeretni fogod, de nem ugyanúgy.
2013. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a legkisebb öcsémmel édesanyám úgy volt várandós, hogy 3 hónapig menstruált, nem vette észre, hogy várandós. Nem tartotta volna meg a babát, de már hála Istennek késő volt erről döntenie:)) Hogy ő mit érzett a terhessége alatt, azt nem tudom, de boldognak látszott. És természetesen a megszületett legkisebb fiú testvérem lett édesanyám és a család mindene, szeme-fénye. Azóta is tartja a pozícióját.... De most már kiüti a leendő kislányom a nyeregből!:))
2013. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hányadik héten vagy? Mi a munkád? Hány éves vagy? Csak mert én 29 évesen éreztem így a 14- héten. a munkám orvos
2013. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, én a másodikat várom, és ugyanezt érzem. Illetve nem érzem. Iszonyatos lelkiismeret furdalásom van, amiért nem örülök neki úgy, mint az elsőnek. Akkor majd kiugrottam a bőrömből, alig vártam, hogy nőjön a hasam végre, hogy mindenki lássa. Most viszont úgy állunk anyagilag, hogy a lehető legrosszabbkor jön. Tele vagyunk tartozással, árverés előtt állunk, azt se tudjuk, mi lesz velünk. Nekem még most is sokszor eszembe jut, hogy nem kell ez a gyerek, de közben meg esténként, mikor a nagy alszik, és megsimogatom a pocakot, én már látom, érzem, hogy nő odabent. És bennem is vannak olyan gondolatok, hogy mi van, ha ezt az egészet ő is érzi, vagy neadjisten beteg lenne (közvetlen környezetemben volt ilyen, hogy végig minden rendben volt minden vizsgálaton, minden ultrahangon, és súlyos szívproblémával született), akkor az az én hibám, mert én nem akartam annyira...
2013. jún. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaj, de miért nem? Nekünk elég későn - majdnem 40 voltam, mire összejött az első. Nem tehettünk róla, az idő alapján lehetne már akár 3 is. :) szívem szorul össze, hogy lesz-e kistesó. Nézd máshonnan a kérdésedet, lennél a helyemben?!
2014. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!