Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene valaki kiszámolni?

Segítene valaki kiszámolni?

Figyelt kérdés

Sulis jogviszonyból van kb 120 beszámítható napom.

Dolgoztam 194 napot. Össz:314 nap. Kell még 51nap tehát kb 2 hónap.

Most bejelentenek 8órába és ha Elmegyek kb 3-4hónap múlva terhességi tp-re az mehet?tehát nincs se próbaidő se semmi.

Na most a kérdésem a következő: A tp.t szülésig fogom kapni?utána megkapom a csedet és gyedet attól Függetlenül hogy tp.n voltam?



2015. febr. 2. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mikor végeztél az iskolával, és mi a szülés várható időpontja?

A táppénz beleszámít a biztosítási időbe, és igen, szülésig folyósítják.

2015. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

2014.04.30.-a van a biziben és még vizsgáztam május 27,28. Tehát nem tudom mikor szűnt meg valósan a jogviszonyom.

Szülés 2015.10.05.re van kalkulálva.

2015. febr. 2. 19:42
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért lenne csak 120 sulis nap beszámítható?

180 napot beszámíthatnak, és 2013 10. hóig vizsgálják, hogy van-e 365 napod. Tehát a sulis 180 nap bele fog számítani. Ha most bejelentenek (és már ezelőtt is dolgoztál), és októberben szülsz, akkor meglesz bőven a jogosultsági időd.

2015. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De okos vagy!!!!!!:D

Én ugy számoltam hogy az egész 2014 és 2015 évet nézik.:D bakker de marha vagyok :"D

Még jó,hogy írtad!!!!:)

És a táppénzről kell tudni valamit?Mert akkor most bejelentetem magam aztán mikor mehetnék vajon tpre?(családi váll.)

2015. febr. 2. 20:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Akár már másnap mehetsz táppénzre.

(holnap vizsgázok TB ügyintézőként) :-)

2015. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De cukiii vagy!!!:)

Köszönöm az infót!

És sok sikert a vizsgádhoz!!!;)

2015. febr. 2. 21:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Kedves leendő tb ügyintéző. Azért ez nem olyan egyszerű!!! Nem mindegy a kérdező most dolgozik-e, volt e szünet a biztosítási jogviszonyában, ha igen mennyi. Mert ugye ha határozatlan idòre veszik is fel, de volt megszakítás akkor csak annyit lehet tp-n amennyit ott dolgozott utána a szülésig nem kap ellátàst!!!! Tehát sok itt még a nyitott kèrdés!!!!
2015. febr. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bizony, annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál az adott munkahelyen. Ha egy hónapot dolgozol, akkor 1 hónapot lehetsz táppénzen. 9 hónap táppénzhez kell 9 hónap munkaviszony legalább! Azért dolgozni is kellene azért a csedért és gyedért.
2015. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, meg a táppénz is csak 50%, ha nincs 2 év folyamatos munkaviszonyod!
2015. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én eddig úgy értelmeztem,hogy nem egy munkahelyen töltött időt néznek,hanem ha pl volt 2 munkahelyem akkor összeadják a ledolgozott napokat és annyit lehetek tp-n amennyi a kettő összege.

Rosszul tudom?

2015. febr. 3. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!