Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A veszélyeztetett terhesség...

A veszélyeztetett terhesség alatti táppénzes időszak beleszámit a TGYÁS-hoz és GYED-hez szükséges 365 nap munkaviszonyba?

Figyelt kérdés
Jelenleg veszélyeztetett terhesként vagyok táppénzen. 10 hetes vagyok. 2015 januárban volt 7 hónapja,hogy a munkáltatómnál dolgozom,de akkor irtak ki táppénzre. Szeretnék visszamenni dolgozni,de nem biztos,hogy fogom birni fizikailag és ha vissza is tudok menni,akkor sem lesz meg a 365 napom,viszont megvan bőven a 180 bérezett nap 2014-ből. Sajnos a táppénz alatti időszakkal együtt lenne meg az 1 év,de ahhoz kell még 5 hónap.
2015. febr. 4. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit össze vagy zavarodva.

A 365 napnak, annak biztosított napnak kell lennie. Ebbe beleszámít a táppénz is.

Az ellátás alapjául a 180 bérezett napot nézik. Ha ez neked nem lesz meg, akkor a szerződés szerinti béredet nézik majd.

De meg lesz, mert ha 2015-ben szülsz, akkor 2014. jan .1 ig mehetnek vissza, esetedben a jogviszony kezdetéig fognak vizsgálni. (tehát kb 2014 júniusig nézik vissza)

2015. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát a táppénz is beleszámít a 365 napba? Sajnos azért vagyok összezavarodva,mert eddig ahány embert kérdeztem,mindenki mást mondott. Legtöbben azt,hogy a táppénzes idő felett kell meglegyen 365 napom és így viszont nem kapok semmit a baba után. Eléggé elvagyok keseredve miatta.
2015. febr. 4. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a táppénzes időszak is beleszámít! A jogosultsági időbe beleszámít, viszont a juttatások összegének megállapításánál nem veszik figyelembe. (Szerencsére, hiszen az jelentősen csökkentené.)
2015. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Megnyugtattál! :)
2015. febr. 4. 16:14
 5/5 annamanufaktura válasza:
Szia! És végül hogy alakult a dolog? Beleszámították?
2019. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!