Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Más is volt hasonló helyzetben...

Más is volt hasonló helyzetben, hogy sokat gondolkodott a második gyereken mikor a gyereke 2 éves volt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék második gyereket,de valahol minden ellene szól,mivel semmi segítségem nincs,nem sok időm jut magunkra,és nyilván így az ember feszültebb. Váltanék is munkahelyet,de azt sem szeretném,ha sok év korkülönbség legyen a gyerekeim között..meg egy másik munkahelyen gyerekkel indítani..plusz újra vissza a babázós időszakba..nem kérem hogy győzzetek meg valamiről, de sajnos, senki sem ért meg,vagy próbál egy kicsit megnyugtatni,ami nekem nagyon sokat jelentene..esetleg egy erőt,hogy mégis most vállaljak második gyereket. Mindenki látja rajtam,hogy mennyire tanácstalan vagyok,hol próbálom terelni a gondolataimat különböző dolgokkal,vásárlás stb. de mégis a szívemnek meg nehezen tudok parancsolni. Már tettünk róla,hogy legyen második gyerekünk,de most meg félek,kicsit görcsölök az egészen,mert valahol meg mindenki azt érezteti,nekünk milyen nehéz lesz egyedül. Félek..

2015. febr. 12. 13:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szégyenlem is,hogy nincs kivel ezeket a dolgokat megbeszélnem..mert senki sem hallgat meg a kedvesemen kívül..
2015. febr. 12. 13:34
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad anyagilag úgy álltok-e, hogy be tudtok vállalni 2 gyerkőcöt...? ha igen, számomra egyértelmű, hogy most van itt az ideje! hisz kis korkülönbséget szeretnétek, te nagyon vágy rá... az, hogy nincs segítséged ne riasszon el, nekem 1,5 év van lányaim között, s komolyan mondom, mióta ketten vannak könnyebb, mint mikor egyedül volt nagylányom - valahogy belerázódtam, mindent könnyebben összeszervezek, és nem utolsó sorban szuperül elvannak együtt, nem csak én vagyok aki szórakoztatná őket... az is mellette szól, hogy nem jólet az új munkahelyen gyermekkel kezdeni, ugyanakkor ha kis korkülönbséget szeretnétek ez elkerülhetetlen... akkor minek bolygatni? van munkahelyed kapsz gyed-et , ráérsz utána munkahelyet váltani , ha már ők ovisok. Én mindenképp azt mondom, ha anyagilag belefér, s mindketten vágytok rá, akkor miért is ne?
2015. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom meddig kapok,gyedet,mert idén már gyest kapok,és ha jövőre születne meg nem tudom,hogy az idei évből mit kapok meg,mert az már szinte csak gyes lenne,meg táppénz? Kicsit szégyenlem,de nem sokat dolgoztam gyerek előtt, 2-3 évet fősuli után,sajnos nem tudtam hamar elhelyezkedni sem plusz még 30 alatt szerettem volna szülni, és itt körülöttem mindenki már több évet ledolgozott..én meg úgy voltam vele,hogy nem várom meg a 30-at az első gyerekkel..anyagilag beleférne persze, csak nehéz napokon nagyon nehéz a párommal feszültek vagyunk,idegesek, ráadásul emellett kapjuk a kéretlen megjegyzéseket a kritikákat..nagyon nehéz ilyen idegállapotban ezeket elviselni..,sokat számítana nekünk,ha lenne kire támaszkodunk..
2015. febr. 12. 13:52
 4/14 A kérdező kommentje:
Rettenetesen zavar az is,hogy amíg nem volt gyerekünk senki se foglalkozott velünk,már aki nekünk nem számított,szomszéd nénik stb..most meg mindenki velünk foglalkozik,akinek nem kéne..(akinek meg kéne az nem segít), és ha műsor van,terhes vagyok,hirtelen mindenkit érdeklek..az összes szomszédot, hogy hány kg-t híztam,hogy mi ujság a gyerekkel...ha meg megszületik,engem le se szarnak..csak a gyerek érdekli őket..
2015. febr. 12. 13:54
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval a lelki részétől is félek,hogy nem szeretek középpontban lenni..mert mindenki csak infokat akar, a még meg nem születő gyermekemről..
2015. febr. 12. 13:55
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy érzem ezzel is teljesen egyedül vagyok,hog yilyen gondolataim vannak, és ilyen érzéseim, anyukám nem ért meg, és folyton azt mondja,hogy amikor ő terhes volt, ki tudta ezeket zárni,és nem foglalkozott senkivel..de én sorozatosan kapom ezeket..mert körülöttem ilyen emberek vannak..és nem kapok az édesanyámtól se elég megerősítést,hogy ezeket jobban elviseljem..
2015. febr. 12. 13:57
 7/14 A kérdező kommentje:
Annyira próbálnék megfelelni édesanyámnak,de nem tudok..és olyan mély lelki sebeket okozott a nem megértő hozzáállásával,meg a folyton magáról beszél,hogy ő milyen boldog kismama volt,neki milyen jó volt..hogy sokkal szarabbnak érzem ezzel magamat,hogy ő hozzám képest milyen jó volt
2015. febr. 12. 13:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Szeretnélek megérteni, mi miatt vagy ennyire labilis lelkileg...? anyagilag azt írod nem gond , a szomszédok meg miért érdekelnek? csak akkor szólnak bele, ha hagyod! vagy mire érted, hogy kritizálnak? sokat veszekedtek? vagy nem bírtok a picivel? Mitől félsz ennyire? te-ti lesztek a szülei annak a kicsinek, s nem már... magatokban bízzatok! Nem lehet , hogy te nem engeded, hogy legyen kire támaszkodni? lehet, ha engednéd a szomszéd néni is segítene, s nem csak kritizálna.. ha kicsit közelebb engednéd...
2015. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
? A szomszéd nénik akik imádnak minket.amióta anya lettem..., akinek az sem tetszik ha vékony vagyok kismamaként,aki folyton lejárat a párom előtt..aki 5 évig azt se tudta ki vagyok,csak miután terhes lettem kezdett el foglalkozni velünk..direkt többesszámban írom,mert ezek a nyanyák egytől-egyig egyformák..a gyerekem előtt sértegetnek..
2015. febr. 12. 14:15
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt se tudták hogy hívnak minket,kik vagyunk,mikor meg terhes lettem, úgy érezték hogy jogukban áll megkérdezni azt is hány kg-t híztam..előtte meg még köszönni se köszöntek..szó szerint..meg hogy mikor jön a második gyerek,meg szüljek csak..
2015. febr. 12. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!