Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Más is volt hasonló helyzetben...

Más is volt hasonló helyzetben, hogy sokat gondolkodott a második gyereken mikor a gyereke 2 éves volt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék második gyereket,de valahol minden ellene szól,mivel semmi segítségem nincs,nem sok időm jut magunkra,és nyilván így az ember feszültebb. Váltanék is munkahelyet,de azt sem szeretném,ha sok év korkülönbség legyen a gyerekeim között..meg egy másik munkahelyen gyerekkel indítani..plusz újra vissza a babázós időszakba..nem kérem hogy győzzetek meg valamiről, de sajnos, senki sem ért meg,vagy próbál egy kicsit megnyugtatni,ami nekem nagyon sokat jelentene..esetleg egy erőt,hogy mégis most vállaljak második gyereket. Mindenki látja rajtam,hogy mennyire tanácstalan vagyok,hol próbálom terelni a gondolataimat különböző dolgokkal,vásárlás stb. de mégis a szívemnek meg nehezen tudok parancsolni. Már tettünk róla,hogy legyen második gyerekünk,de most meg félek,kicsit görcsölök az egészen,mert valahol meg mindenki azt érezteti,nekünk milyen nehéz lesz egyedül. Félek..

2015. febr. 12. 13:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És a kedves szomszéd nyanyák, hát nem fogom leírni hogyan tettek nekünk keresztbe mikor megszületett a pici..de be is olvastam az egyiknek..
2015. febr. 12. 14:19
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla hogy vékony vagyok,hogy nem híztam sokat kismamaként,és hogy próbálok csinos lenni,két autónk van,és anyagilag is jól élünk,és nekünk vana házba a legnagyobb lakásunk..az még nem ok arra,hogy szemétkedjenek valaki egy kisgyerekes párral...meg éreztessék hogy ki vagyunk közösítve..
2015. febr. 12. 14:21
 13/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt írom, de először magadat kellene rendbe tenni... folyamatosan kisebbségi érzésed van anyukád miatt, de miért? felnőtt nő, anya vagy, fel kell nőni! nem anyukádtól függni, és nem azt lesni megfelelsz-e neki! Ha 5 évig nem beszéltél a szomszédokkal, akkor most miért zavar, hogy ki vagytok közösítve? egyáltalán minek állsz szóba velük, ha ennyire nem érdekelnek, és zavar a kérdezősködésük? ahogy írtad, volt akit már kiosztottál - akkor meg minek jópofizni? nem kell foglalkozni velük! Kicsit úgy tűnik te többre tartod magatokat, és lehet ezt ők is érzik nem?
2015. febr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Teljesen normális,hogy ennyit gondolkozol ezeken a dolgokon,tényleg.

Még ismeretlen anyukát is faggattam az első gyerek után,hogy hogyan tud a három gyerekére olyan ügyesen figyelni.Van,aki többet tűnődik,gondolkodik a dolgokon,nem vagy attól még bizonytalan,vagy akármi,csak van,aki ilyen.Sokszor akkor jönnek a jó gondolatok,amikor az ember meghallja,leírja a gondolatait.

A nyanyák meg ilyenek.Én is megkaptam rendszeresen,hogy nincs rendes anyaalkatom,mintha arról tehetne akárki is.Vagy hogy minek öltöztetem olyan flancosan a gyerekeimet,pedig tudták,hogy magam varrom a ruháikat.Meg hogy minek főzök naponta,effélék.

Nevetni kell rajta,hiszen igazából röhejes.

2015. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!