Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szabadság, táppénz mellett a...

Szabadság, táppénz mellett a gyes is jár?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg gyes-en vagyok a 2éves fiammal, és közben babát várok (10hetes vagyok). Ilyenkor kivehetem a felhalmozódott szabijaimat, és utána elmehetek táppénzre a második bébivel? Közben jár a gyes is? A munkáltatónak írásban kell bejelenteni, hogy a második bébit várom? Köszi előre is a segítséget mindenkinek!
2015. febr. 18. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Igen, kiveheted a felhalmozott szabikat csak és elmehetsz táppénzre utána. Sőt, csináld is így, mert ha több mint 180 napot vagy gyesen úgy, hogy nem mész vissza még "papíron" sem dolgozni, akkor a következő babával a gyed alapja a minimálbér.

2. Igen, jár közben a gyes is. De úgy tudom, mikor kiveszed a szabikat, akkor meg kell szakítani a fizetésnélküli szabit, majd kiveszed a felhalmozott szabikat és újból megigényled a gyest. Táppénz mellett is lehetsz gyesen.

3. Már nem kell írásban bejelenteni a terhességet, elég szóban is. Ha határozatlan a munkaszerződésed, védett vagy. De, mindenképp szólj legalább szóban.

2015. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én mindenképp bejelenteném írásban, mert ha azzal számolnak, hogy ténylegesen vissza akarsz menni, vagy munkát kellene adnia, vagy felmondana neked munkáltató.
2015. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat, segítséget!
2015. febr. 18. 15:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Az új törvény szerint akkor is védve van a kismama, ha nem jelenti be. Tehát elég szóban, akkor sem rúghat ki.
2015. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2015. febr. 18. 19:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Végül az lett a helyzet , hogy nem engedik kivenni a szabijaimat. Úgyhogy csak táppénzre tudok elmenni :( Abban tudtok segíteni, hogy a táppénzt azt mi alapján fogják kiszámolni? Illetve majd a tgyást, és gyedet? Köszi előre is!
2015. márc. 5. 10:45
 7/11 anonim ***** válasza:

A táppénz alapja az előző ellátás alapja lesz, tehát abból a keresetedből számolják, ami a gyeded alapja volt.

A csed alapja a szüléskor érvényben lévő szerződés szerinti béred lesz, a gyed alapja szintén, de ha több mint 180 napot leszel úgy gyesen, hogy nem mész vissza dolgozni, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.

Igazából annyit kellene csinálj, hogy szólsz a munkáltatónak, hogy vissza akarsz menni dolgozni, akkor köteles kiadni a szabikat, majd annak lejárta után elmész táppénzre. Semmit nem tudna csinálni, mert védve vagy a terhesség miatt.

Ha megszünteted a gyest, mert visszamész dolgozni, akkor ki kell adja a szabikat, majd újból megigényled a gyest, majd szabi után táppénz. Semmit nem tudna tenni.

2015. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen! Akkor ezt jól elcsesztem.....mert ma voltam bennt a cégnél, és bejelentettem, hogy babát várok, sőt még papírt is vittem .....ÁÁÁÁ! Nah ez az én formám!
2015. márc. 5. 11:36
 9/11 A kérdező kommentje:
Abban még tudnál segíteni esetleg, hogy ha nem vagyok 180 napot gyes-en, mert megszakítom táppénzzel, akkor is a gyedem alapja az a minimálbér lesz ?
2015. márc. 5. 11:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, akkor a gyed alapja az lesz, ami a csed alapja, vagyis a szerződés szerinti bér v. tényleges bér.
2015. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!