Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik megoldással járok a...

Melyik megoldással járok a legjobban anyagilag a szülést követően?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy tervezem, hogy a 33.héten hagyom abba a munkát (5 éve ugyanannál a cégnél vagyok, bejelentve), utána kiveszem a szabadságaimat(21nap) és ha babóca még bent akar maradni egy kicsit, akkor onnantól Tgyás-t igénylek. Ez szerintetek a legjobb megoldás vagy van más ötletetek? Ki hogy csinálta?
2015. febr. 26. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

HA bírod, akkor jó megoldás lehet.

A 38. héten szültem, szülés napjától mentem így tgyásra, de hasonló volt a tervem, csak úgy csináltam, hogy amikor nem volt vizsgálatom, akkor csüt-péntek szabit vettem ki és h-k-sz munka. Általában hétfőn vagy szerdán voltak telibe délelőtt vizsgálataim, így azok a napok is kiestek, sosem kellett visszamennem, mivel délre végeztem és 2 kor amúgyis elengedtek, nem kellett bent maradnom a vége felé már 4-ig. Így a szabik is megmaradtak. Gondolkoztam, hogy kerek hónap elejétől eljövök tgyásra, amikor lehet, de arra már nem volt szükség, 38. heti ctg után pár órával beindították a szülés.

2015. febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

8 órában dolgozok irodai munkát, szabikból csak a kötelezőket vettem eddig ki ( ezen felül van még 21 napom, amit már nem tervezek csökkenteni), már csak egy hónapot kell kihúznom, remélem bírom addig..

A vizsgálatokra napközben mentem, utána visszamentem mindig dolgozni, a laboroknál meg jelenléti igazolást kértem hogy megjelentem és az időnyilvántartást jóváhagyták így.

2015. febr. 26. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:
ha jó a fizetésed, jobban jársz, ha táppénzre mész tgyás helyett szülésig
2015. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak 1 hónapod van, akkor azt tudd, hogy a munkáltató nem köteles kiadni az összeset most, részarányosan is kiadhatja.

Ha normális a munkáltatód megteszi (nálam is így volt), viszont akkor amit most többletként kivettél szabit a gyed/ után ha vissza akarsz menni akkor annyival kevesebb fog járni.

2015. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm a tanácsod, gyorsan irtam is a munkaügynek hogy rendelkezhetek e a szabadságaimmal!.
2015. febr. 27. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!