Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg gyesen vagyok most...

Jelenleg gyesen vagyok most fogja tölteni a kisfiam áprilisba a 3 évet. Úgy néz ki jön a tesó de a céget ahol dolgoztam felszámolják. Így eltud küldeni a doki táppénzre? vagy most hogy lesz?

Figyelt kérdés
2015. márc. 11. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a cég, akkor nem lesz munkahelyed, ergo nem tudsz elmenni táppénzre. Ha gyes után nem tudnak neked munkát biztosítani, mert az egész cég megszűnik, akkor álláskersési járadékra tudsz menni. De, ha az is lejár mire megszülsz és nem lesz másik munkahelyed, akkor a következő gyerekre gyes jár 3 évig.

Táppénzen addig tudsz lenni, amíg van munkaviszonyod.

2015. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik a munkahelyed, akkor sajnos táppénzre se tudsz menni. Csedet és gyedet is max úgy kaphatsz ha "sakkozol" a munkanélkülivel.
2015. márc. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

A cég még felszámolás alatt van vagy már fel is számolták.

A felszámolás hosszú folyamat, ez neked a kezedre játszik, ugyanis míg a felszámolás tart a munkaviszonyod is tart és ezzel együtt a biztosítási jogviszonyod is(azzal a nappal fog megszűnni amikor a cégbíróság törölni fogja a cégjegyzékből, ez akár 2-3 év is lehet), szóval a lényeg mivel megvan a munkaviszonyod elmehetsz tp-re addig míg ugye a felszámolás tart (de mint írtam ez valószínűleg simán kitart a szülésig).

Viszont ami a lényeges a felszámoló biztossal kell felvenned a kapcsolatot az igazolások kiadása miatt.

2015. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát már tart a felszámolás kérték tőlem a papírokat,hogy megtudják csinálni a felmondásomat.
2015. márc. 11. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Mióta tart a felszámolás? Milyen papírokat kértek tőled (ezt nem értem)? Közös megegyezést semmiképp ne írj alá, kivéve ha valami nagyon jó feltételt nem ajánlanak. Nem tudom mióta vagy a cégnél, mióta vagy fizu nélkülin, a lényeg, hogy végkielégítés, szabi kifizetése semmiképp ne engedd el. Én a helyedben egyébként mindenképp megpróbálnám minél tovább húzni a dolgot.
2015. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kérték az igazolást,hogy mettől meddig voltam tép pénzen t gyás on gyeden.

Mert így tudják megcsinálni a felmondásomat meg a végkielégítés meg szabi kifizetést.

A babáról nem szólhatok nekik mert akkor lehet nem fizetnek ki előbb beszéltem könyvelővel.

Ő azt mondta ha megkapom a felmondást azzal mennyek a munkanélkülibe.

2015. márc. 11. 12:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Felszámolás alatt is megszüntethető a munkaviszony, joga van hozzá a felszámolónak, ha a cég nem működik... A munkaviszony megszűnését követő naptól nem jár pénzeli ellátás sem.

LEhetőség az álláskereéssési, vagy egyéni vállalkozás és tp.

2015. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért az nem olyan egyszerű, hogy felmond neki, hiszen fizu nélküli szabin van és szerintem meg jobb ha bejelented, hogy terhes vagy (bár nem tudom mennyi idős vagy). Én most hasonló helyzetben vagyok. Nekem az ügyvéd felvázolta hogy működik ez és a munkaviszonyom a cégbírósági törléssel fog megszűnni, majd egyszercsak ha vége a felszámolásnak és akkor kapok meg mindent (kivéve ha nem írok alá előbb semmit). Tehát minél tovább tart a felszámolás annál jobb nekem.

Gondolom neked áprilisban mikor "visszamennél" akkor akarják megszüntetni a munkaviszonyodat, mert akkor gond nélkül meg lehetne.

2015. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!