Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Huvelyi fertozesnel hogyan...

Huvelyi fertozesnel hogyan vizsgal a doki? Hogyan nez PH-t?

Figyelt kérdés

Nem biztos h az van, de ma reggel ota mintha ugy ereznem pisiles utan h kicsit eg. Nagyon minimalis az erzes. Ha netalantan vmi fertozes lenne, akkor annak milyen jelei lennenek meg? Megyek dokihoz amugyis a kov. het elejen, ha megemlitem neki, akkor hogyan, mi alapjan ad ra vmi gyogyszert? Hogyan vizsgalna meg? Nektek hogy szokott lenni?


28 h km


2015. márc. 8. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha lelkiismeretes az orvos, akkor kenetet vesz, és azt elküldi tenyésztésre. Egy-két hét alatt lesz a vizsgálatnak eredménye, és az alapján célzott gyógyszert (hüvelykúpot, ha kifejezetten szükséges akkor szájon át szedhető antibiotikumot is) ír fel.
2015. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi a gyors valaszt!

A kenetvetel kacsaval tortenik? Csak azert kerdezem, mert ugye a streptococcus szuresnel (elso terhessegemnel) a doki csak egy palcat hasznalt amivel epp hogy csak a huvelybe nyult mindenfele eszkoz nelkul. Tudom a sima kenetvetel az kacsas, de ilyen esetekben is? Mert akkor az 3 het szokott lenni mire az ember eredmenyt kap, ezzel meg gondolom nem szabadna addig varni. En azt hittem h ott helyben vmit tud mondani..

2015. márc. 8. 10:34
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem kenetet vett elküldte tenyésztésre vagy hogy mondják ezt :D és 1hét alatt megjött az eredmény..nem kísérletezgetett. (palca+vatta kenetvetel)
2015. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem tudom, milyen kacsás vizsgálatról beszélsz, talán a rákszűrésre gondolsz? Nekem a "sima" kenetvétel az ugyanolyan volt mint a streptococcus-szűrés. És hiába egy hét így kezeletlenül marad, az se jó, ha vaktában elkezd valami antibiotikumot felírni anélkül, hogy tudná mi a bajod. (Különböző fertőzésre különböző antibiotikum kell). Tud nézni ph-t is, akkor is kenetet vesz, és ő ott helyben rárakja valami spéci valamire, amitől azonnal lesz eredmény. De maga a ph-vizsgálat nem mutatja ki, milyen bajod van, csak hogy megfelelő-e a hüvelyflóra.
2015. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a reszletes leirast! :) Igen a kacsas az a rakszures. De ilyen esetben is igy neznek fertozest kenetvetellel? Vagy csak azt a palcat behelyezi a huvelybe es kesz is? Mert nekem a streptococcus szuresnel igy csinalta, siman csak a palca. Remelem nincs semmi bajom, nem kaptam semmi fertozest..
2015. márc. 8. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!