Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretném kivenni a teljes...

Szeretném kivenni a teljes évre járó szabimat a szülés előtt. Ilyet lehet kérni?

Figyelt kérdés
A főnökömmel elég rossz viszonyban válunk el, mint ahogy ki néz. Félek attól is, hogy tönkremegy a cég, és így legalább ki tudnám venni a szabikat. Ilyet lehet kérni? Jogilag mennyit lehet kivenni a szülés előtt? Én mindet kivenném, és nem kellene akkor neki fizetnie sem amikor visszamegyek. Mert vissza nem vesz, mondjuk én sem mennék.
2015. márc. 12. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg időarányosan veheted ki szülésig (vagy addig táppénzig, amíg elmész). Más kérdés, hogy a munkaügyesekkel meg lehet beszélni, nekem mondták, h nyugodtan vegyem ki az egész évit (én október közepétől voltam táppénzen). Szabadságod mindenképpen lesz, ha egyszer visszamész (vagy lejár a gyed/gyes), mert a tgyás idejére és a gyed első fél évére (ez összesen majdnem 1 évi) jár fizetett szabadság.

Mikor fogsz szülni vagy táppénzre menni?

2015. márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk csak időarányosan engedték kivenni a szabikat.
2015. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak időarányosan lehet. És ha év közben megszűnik a munkaviszony, te pedig már kivetted az egész évit? Akkor vissza kell fizetni...
2015. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen a főnököd hozzáállásától függ. Én augusztusban fogok szülni, május végéig dolgozom. Simán meg tudtam vele beszélni, hogy június elején kivehessem az egész éves bent maradt szabim (15 munkanap), és csak utána kezdődik a táppénz. Nyilván a cégnek édes mindegy, hogy most fizetik ki azt a néhány napodat vagy mikor évek múlva visszajössz. Neked segítenek azzal, ha megengedik hogy kivedd, hogy ne kelljen annyi táppénzre kényszerülnöd. Remélem meg fogja engedni a főnököd!
2015. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. azt még hozzátenném, hogyha a főnököd nem jófej és csak arányosan engedi kivenni, azt nem tudod megvétózni. Jogilag az időarányos kiadás az elfogadott.
2015. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!