Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa mehet GYED-re helyettem?

Apa mehet GYED-re helyettem?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem csak a gyerek 1,5 eves koraig jar a GYED, mert az elozo munkaltatom felszivodott es nem igazolta le az elozo eveket. Mindegy. A lenyeg, hogy ferjemnek mar 6 eves munkaviszonya van es ha nekem lejar a GYED januarban, utana o el tud menni még fél évre? Neki jarna 2 eves koraig.
2015. ápr. 3. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, menjen el gyed extrára. Ő ugyanúgy bejár majd dolgozni, te meg maradsz otthon a kicsivel.
2015. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem vissza kell mennem dolgozni sajnos :(
2015. ápr. 3. 12:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Most nezem, felreerheto voltam, szoval van munkahelyem de csak 1 evet dolgoztam ezen a helyen, es az ez elotti munkaltatom nem igazolta le az eveimet ezert jar csak ilyen keves ideig.
2015. ápr. 3. 12:12
 4/8 anonim ***** válasza:
De azt tudod, hogy 60 nap fizetés nélküli szabadság kell Hozzá?
2015. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miert? Marmint nekem? Es ha nem marad otthon csak a gyed extrat igenyli munka mellett?
2015. ápr. 3. 12:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

60 nap van, tehát ennyi ideig nem kaptok gyedet ha cseréltek. ha egy éves kora előtt cseréltek akkor nincs 60 nap megszakítás.

egyébként mi az, hogy a munkahelyed nem igazolta le? ez nem így megy, hogy ha eltűnik akkor hopp, az nincs... már csak a nyugdíj miatt is el kell intézned, szóval menj be a korányablakhoz, ott kérd ki a munkáltatóit, hisz fizette a tb-t, tehát az oep tudja, hogy dolgoztál... én is nemrég intéztem, 2 perc volt aztán 30 napon belül küldték az igazolást

2015. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod oldani, hogy a kicsi egy éves korában visszamész dolgozni, akkor kijátszható a 60 nap "pénztelenség". Vagyis a párod a kicsi 1 éves szülinapja előtt eljön mondjuk egy hét fizu nélküli szabira és megigényli a gyedet, majd 1 éves kora után ugyanúgy visszamehet dolgozni, ilyenkor nem lesz a 60 nap.
2015. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Az OEP mar küldött felszólító levelet, de nem kereste cimszoval visszajott. Azota nem tortent elorelepes. De akkor utananezek azert.

2015. ápr. 3. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!