Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valamelyik szülöm elmehet...

Valamelyik szülöm elmehet GYED-re helyettem?

Figyelt kérdés
a gondom az, hogy 22 éves vagyok, 7 hetes terhes. Utoljára 2008-ban dolgoztam. Viszont a szüleim aktív keresök, így nekik meglenne hozzá a munkaviszonyuk. Megtehetik, hogy valamelyikük elmegy GYED-re?
2010. jan. 28. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Igen, de akkor nem dolgozhatnak. Akkor kapnak gyed-et, de fizetést nem.
2010. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyszülő csak gyes-re mehet a szülő jogán. Gyedre csak anya vagy apa mehet.
2010. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a nagyszülő csak gyes-re mehet gyed-re nem.
2010. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még csak 7 hetes vagy, ha elmész dolgozni és lesz 180 nap biztosított munkaviszonyod, akkor te is elmehetnél majd gyed-re. Próbálj meg gyorsan valami bejelentett állást keresni. Akár úgy, hogy megbeszéled valakivel ezt a dolgot és fizetsz minden költséget magad után, ha érted mire gondolok...
2010. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Pont ezért találták ki, hogy 365 biztosítotti nap kell a megelőző két évről. Szóval a kérdező már akármit csinálhat, nem jár neki gyed.

2010. jan. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Május 1-től már új törvények vannak és ahoz, hogy valaki gyed-et kapjon minimum 1 évet kell dolgoznia, de akkor is csak 1 évig kapja. Ha 2 évet dolgozik akkor kap 2 év gyed-et is.
2010. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11.28-as vagyok. Akkor bocs, én csak 180 napról tudtam.
2010. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen ez a baj:( azért köszi a segítséget:)
2010. jan. 28. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!