Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1 hét munkaviszony után mi jár?

1 hét munkaviszony után mi jár?

Figyelt kérdés
sziasztok. 1 hete dolgozok egy cégnél (előtte is volt munkahelyem), észre vettem, hogy terhes vagyok, mit mondjak a munkáltatómnak, félek, hogy elküld, elküldhet egyátalán? 3 hónap próba időm van

2014. szept. 9. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Próbaidö alatt bármikor különösebb indoklás nélkül elküdhet.
2014. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Próbaidő alatt indoklás nélkül is kirakhat. Meg is tapasztaltam, és a legszebb, hogy 12 napomat rosszul számoltak el, így csak gyest kaptam a gyed helyett...egy élmény volt.
2014. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Semmi nem jar. Probaido alatt barmikor felmondhat, a terhesseg nem ved. Probaido utan mar nem mondhat fel, akkor vedett vagy a terhesseg miatt. Tappenzre annyi idore mehetsz,amennyit dolgoztal, tehat ha egy hetet dolgozatl, akkor 1 het tappenz, ha 3 honapot, akkor 3 honap tappenz. Ha a szules idopontjaban nincs elo, munkaviszonybol szarmazo biztositasi jogviszonyod, akkor csak gyes fog jarni.
2014. szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és lesz TB biztositásom?
2014. szept. 9. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs élő munkaviszonyod nem. Bár legkisebb gond szerintem mert besétálsz a NAV-ba aztán havi 6600Ft-ért kifizeted minden hónapba, szülés után gyes, alatt meg már jár.
2014. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tgyáshoz és gyedhez alapból kell 365 biztosított nap.

Próbaidő alatt bármikor felmondhatnak, akkor is, ha terhes vagy. Csak határozatlan munkaszerződés esetén vagy védett és persze nem vagy próbaidőn.

Ha elküld és nem vagy jogosult álláskeresési segélyre, akkor a biztosításod a munkaviszony megszűnése után még 45 napig él, utána neked kell a TB-t fizetni vagy igényelni az önkormányzatnál, hogy fizessék ők, ha rászoruló vagy.

2014. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Terhesseg alatt nem lesz TBd, ellenben a GYES alatt igen. Terhesseg alatt ingyenes az orvosi ellatas, tehat akkor is el fognak latni, nem kell fizetni az orvosnal, kesobb se fognak kiszamlazni orvosi kezelest - nilvan nem maganorvosrol beszelek. A TBt viszont a terhesseg alatt fizetned kell
2014. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!