Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tényleg igénybevehetem a...

Tényleg igénybevehetem a családi adókedvezményt várandósan?

Figyelt kérdés
Az interneten mindenhol azt olvastam, hogy a várandósság 91. napjától kezdve vehetem igénybe a családi adókedvezményt. Jelenleg terhességi táppénzen vagyok (9-es kód). Szerintetek igaz ez? Vagy esetleg van itt valaki olyan aki már ezt ilyen szituávióban mint én vagyok igényelte? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 8. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen a doki ad igazolást, hogy betöltötted a 90 napot és azzal igényelheted.
2015. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 8. 13:21
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

tényleg igénybe veheted, de az első téved. Nem az igazolással kell igényelned, hanem az igazolás alapján kitöltöd a nyilatkozatot családi kedvezmény igénybevételéhez, azt adod le a munkáltatónak.

Az igazolás ne add le, azt neked kell megtartani, mert ha neadjisten behívnak ellenőrzésre, neked kell tudni vele igazolni, hogy jogosult voltál a kedvezményre, nem a munkáltatóak.

2015. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
es a 90 napa magzat 90. napja, nem a terhességé, tehát nem a 12. hanem a 15. hét környékétől jár.
2015. ápr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jelenleg 13 hetes és 3napos vagyok.
2015. ápr. 8. 14:12
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy igényelheted. A férjed is.

Az orvos ad egy igazolást, hogy 91 napos a TERHESSÉGED, és ezzel tudod igényelni. Ezt mellékeld az igényléshez. (ha valakinek kellene, bármikor tud kiállítani az orvosod a kiskönyv alapján...)

És táppénzből is lehet érvényesíteni.

Persze, hogy igaz, én 2012.októberétől kaptam 2013 áprilisig, akkor szültem... Ezt azóta sem szüntették meg.

2015. ápr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt mellékeld az igényléshez. (ha valakinek kellene, bármikor tud kiállítani az orvosod a kiskönyv alapján...)


NEM!!!!!

A NAV 5 évig ellenőrizheti, és az orvos nyilván nagyon fog örülni, ha 4 év múlva odaállít egy igazolásért. Az igazolás nem kell az igényléshez. A munkáltató a nyilatkozat alapján veheti csak figyelembe a bérszámfejtésnél a kedvezményt, és írhatja rá a foglalkoztatói igazolásra tp, csed, gyed igénylésnél.

Kizárólag a nyilatkozat alapján érvényesíthető a kedvezmény, az igazolás nem erre szolgál.

2015. ápr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

tessék, kitöltési útmutató a nyilatkozatról:

A nyilatkozat egyik példányát a munkáltatónak, másik példányát pedig Önnek kell az adóbevallás elkészítéséhez szükséges bizonylatokkal együtt az elévülésig, azaz 5 évig megőriznie.

. A magzat(ok) a várandósság orvosi igazolása alapján a fogantatástól számított 91. nap hónapjától az élveszületés napját megelőző hónappal bezárólag vehető(k) figyelembe. Az orvosi igazolást a nyilatkozathoz nem kell csatolni, de 5 évig meg kell azt őrizni.

2015. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. mindenki válasza hasznos volt számomra!
2015. ápr. 9. 10:05
 10/12 anonim ***** válasza:
gratulálok, hogy 0% a pontos és helyes válasz...
2015. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!