Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Férjem Angliában dolgozik és...

Férjem Angliában dolgozik és mi is szeretnénk utána menni ha megszületik a kicsi szeptemberben, hogyan kéne csinálni, hogy járjon az itteni CSED/GYED?

Figyelt kérdés
Úgy tudom Angliában semmi sem jár majd ha nem dolgoztam még kinn. 2 nagyobbik gyermekünk szeptembertől ovis lesz, így ha mondjuk januártól kimegyünk akkor az itteni ovi jelenti, hogy családi már nem jár ha nem járnak oviban a nagyok.Arra gondoltam azt mondjuk, hogy a nagyok kinn élnek az apukájukkal én pedig itt vagyok a kicsivel. Meg lehet ezt csinálni?
2015. ápr. 5. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Remélem, nem! Kint éltek, keressetek ott!
2015. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
biztos. de,hogy értelme nincs kétfelé tépni a családot és a gyerekeket az is biztos. főleg nem egy családiért. én mennék,később meg ha dolgozol,támogatást adnak az ovira,bölcsire.
2015. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
3-as. Ők is kimennek, csak itthon hazudni akar a MÁK-nak, hogy a pici itthon van vele és csak a két nagyobb van kint Angliában. Na mindegy. Amúgy szerintem az angol családi pótlék jár kint is a párodnak, ha bejelentve dolgozik rendesen. Más nem.
2015. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Na most itt két dolog keveredik. MÁK = családi pótlék, OEP = csed/gyed

Na most ha 3 havonta itthon töltötök egy kis időt járni fog a családi is, mert 3 hónapnál hosszabb tartózkodást kell bejelenteni nekik. De szerintem jobban jártok, ha a onnan kéritek a családit a gyerekre.

CSED/GYED gondolom ha feltetted a kérdést, akkor itthon volt a munkaviszonyod, vagyis jár utána. Itt egyiknél sem találkoztam még a családihoz hasonló kitétellel. Illetve mi rokonlátogatás miatt mennénk hosszabb időre külföldre (tengerentúl), de mivel leszögezem nem kiköltözünk így természetesen jár az ellátás. Ezzel kapcsolatban tiszta ha te is megkérdezed az oepet, de gondolom ha ti is így jártok el, hogy te nem kiköltözöl, csak kinn leszel és időközönként persze hazajársz akkor nincs ezzel semmi gond. Hiszen ezek az ellátásokat az eddigi munkád után kapod. Pl aki ausztriában dolgozik és onnan kapja az ellátást attól sem vonják meg azért mert míg "otthon" van addig itt Magyarországon tartózkodik.

2015. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

mondani persze lehet sok mindent, de mit mondasz a védőnőnek mikor hiába csenget és nem nyitsz ajtót? vagy a gyerekorvosnak aki feljelent mert nem jelentetek meg a 4 hós kötelező oltáson?

szerintem ezerszer egyszerűbb lenni megkérdezni az oeptől, hogy mi hogy jár... és aszernt eljárni. na meg ugye a lejelentés is fontos már ha a csed miatt hazudnál, az azért nem egy akkora összeg mint a büntetés. most volt egy cikk, hogy egy család olaszba költözött, nem jelentették le, a gyerek iskolaköteles lett, akkor derült ki és 3 millióra büntették meg őket :O

2015. ápr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem Mo.-on van hosszú munkaviszonyom, így maximális összeg járna mindenből(azért nem kevés), de kinn úgy tudom csak minimális összeget kapnák(kevesebb mint az itteni felét). A kicsi pár hónapos koráig nem mennénk, és 1-2 havonta úgyis jönnénk látogatóba. Nem szeretnénk szétszakítani a családot.
2015. ápr. 6. 17:22
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

1-2 havonta mennétek magyarba? Hát akkor nektek biztos sok pénzetek van. Majd 8 éve élek itt, évente egyszer megyünk haza. Többnyire autóval. Eleinte repcsivel jártunk, amíg csak ketten voltunk, majd lányunk érkezése után váltottunk autóra, most meg hogy jött a második lány, így már pláne maradunk az autónál. Egy személyre 150-200 font a jegy. Tankolni hazafele meg nem egyszer kell...

Már bocs az offért, de ha nem akarod az egész pénzedet az oda-vissza útra, akkor kábé évente örülsz, ha egyszer hazajutsz. De ti tudjátok.

2015. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nagyon remélem, hogy se a magyar, se az angol rendszerrel nem fogsz visszaélni, mert itt pl pont a visszaélések miatt utálnak minket.
2015. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, ahhoz nem kell gazdagnak lenni, hogy legalább 2-3 havonta hazajárjon. Nekünk nem egy ismerősünk van kinn Angliában, egy részük már babás és mégis legalább 3 havonta jönnek, pedig nem gazdagok és nem is elit helyen dolgoznak.Ja és nem hosszú időre jönnek sosem, hiszen dolgozni is kell (hosszú hétvége vagy max egy hét)
2015. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem az kerül sokba, mikor otthon vagy, mert akkor általában rokonnál vagy és albit nem kell fizetned,...gondolom. A hazaút kerül sokba. De én csak puszta tényekre támaszkodom: Egy személyre az oda-vissza repjegy 200 font körül mozog. Egy négy fős családra-ahol már legalább 2 évesek a gyerekek- már 800 font. Ha te úgy gondolod, hogy 1-2 havonta 800 font nem sok, akkor bocs, tévedtem. Az egy évre 2 havonta hazajárással: 4800 font-és ez csak maga a jegy. Persze, hogy el lehet verni ennyit egy évben hazautazásra, más kérdés, hogy a pénzedből szeretnél e félretenni. Azért mondom, hogy drága hazamenni, mert ha többször mész haza, akkor nem tudsz félrerakni-mondjuk csak vésztartalékra ha gondolsz.

Az ismerősödékről, akik hazajárnak sűrűn tudod, hogy emellett még félre is raknak egy kielégítő mennyiséget? De persze ha valaki a mának él és nem gondol a jövőre, akkor oké.

2015. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!