Folyamatos munkaviszony?

Figyelt kérdés
Sziasztok, légyszi mondjátok el a véleményeteket, babát szeretnénk, ezért lenne fontos. Tavaly egyész évben dolgoztam "A" Munkahelyen, ahol októbertől 4ből 8 órasba jelentettek. Dec. 10. én felmondtam, 11. étől " B" munkahelyen kezdtem dolgozni, abban a hónapban alkalmi bejelentéssel 7 napot. Tehát január 2. től lettem rendesen 8 órára jelentve. Ez még folyamatos munkaviszonynak számít? Most ebben a hónapban 26. ától megszűnik a cég, és ezzel a munkaviszonyom is. Annyit tudok, hogy 30 nap kiesés még nem szakítja meg a munkaviszonyt. Viszont most újból van 30 napom a következő munkahelyem felkeresésére, vagy szerintetek hány napom maradt? Nem tudom, hogy az alkalmi bejelentést hogy számoljam, vagy hogy van-e olyan szabály, hogy összesen a 2 év alatt 30 napra szakadhat meg a munkaviszony? Köszi a választ, ha vki tudja.
2015. ápr. 25. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy folyamatos legyen a munkaviszony, a lényeg csak annyi, hogy a szülés előtti 2 éven belül legyen 365 bejelentett napod és a szülés idejében is legyen élő munkaviszonyod.
2015. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nincs... gondolom babát szeretnél, ezért ez a kategória. szülés előtti 2 évben nézik, hogy összesen megvan-e a 365 nap illetve a szülés pillanatában van-e munkaviszony.

akár fél évre is megszakadhat, senki nem nézi...


viszont tp-nél nagyon sokat számíthat mert csak annyit lehetsz tp-n amennyit a jelenlegi munkahelyeden dolgoztál

2015. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válszokat, a kérdésben írtam, hogy igen, babát szeretnénk. Akkor így sokkal egyszerűbb a dolog, mint gondoltam.
2015. ápr. 25. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!