Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elmegyek táppénzre és...

Ha elmegyek táppénzre és közben becsődöl a cégem, attól nekem a juttatások ugyanúgy fognak járni, ugye? Hol kell azután intéznem az ellátásaimat?

Figyelt kérdés

KPár fős cég, és elég gyatrán áll, a fizetéseket is így-úgy adják, már mindent megvontak tőlünk és pedzegetik a becsődölés lehetőségét.

Még nem tudják, hogy babát várok, de a jövő héten már szólnom kellene, pláne hogy táppénzre szeretnék menni és nem szeretném, hogy előbb menjen a cég a levesbe.


2012. máj. 23. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Menj el táppénzre.

A csőd azért nem megy egyik napról a másikra, hosszabb folyamat. Ha kitart a megszűnés addig, amíg szülsz, (vagy a kiírt időpont előtt 28 nappal még megvan) akkor minden további nélkül járni fog először a tgyás, majd passzív jogon a gyed.


Ha hamarabb szűnik meg, mint a fent említett időpontok, akkor 2 lehetőség van: 1. már szülésközeli időpont van - elmégy álláskeresésire és a fennállása alatt szülsz, kéred a tgyást, ami így járni fog. Ha marad pár nap az álláskeresésiből, akkor a tgyás lejárta után újra azt kell kérned, és a fennállása alatt igényleni a gyedet, úgy az is járni fog.

2. még messze a szülés mikor megszűnik a cég: akkor nem biztos, hogy járnak az ellátások - mivel a 365 napon túl az is kell hozzá, hogy a szüléskor/igényléskor biztosított légy.


Legrosszabb esetben semmi nem fog járni, ha a munkaviszony megszűnik, lejár az álláskeresési, és 42 napon belül megszülsz, akkor járni fog passzívan a tgyás, ha későbbre halasztod az álláskeresésit, hogy kitartson a szülésig, akkor viszont igaz a szülésig nem kapsz semmilyen ellátást, de legalább nemcsak a gyes fog járni.


Szerintem várd ki a végét, hogy mi lesz a céggel, mert a legrövidebb idő, amíg felszámolják, az is több hónap.

2012. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


Ha táppénzen vagyok végig a szülésig, akkor már biztosított vagyok, nem??

Vagy tényleg rosszul tudom?

2012. máj. 23. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapesetben valóban, de ha a munkaviszonyod megszűnik, akkor onnantól a táppénz sem jár, hiszen a táppénz a keresőképtelenség idejére járó ellátás, ha nincs munkaviszonyod, nem keresel, akkor nem kapsz ellátást keresőképtelenség esetére.

Biztosított akkor vagy, ha élő jogviszonyod van. A munkaviszony megszűnése után csak passzív táppénz jöhetne szóba, de az már régen megszűnt, így ha a munkahelyed megszűnik, akkor a táppénzed is és a biztosítottságod is.

2012. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát ez elég rosszul hangzik...


Azért köszönöm, hogy megírtad, legalább tudom, mire számíthatok...

2012. máj. 23. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a munkaviszonyom ugyan nem szűnt meg, de a táppénzem igen, így az OEP-hez írok majd egy méltányossági alapú táppénz kérelmet igénylőlap segítségével. Szerintem próbáld megigényelni, ha megszűnik a munkahelyed.


30hkm

2012. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak: nem jár méltányossági alapon táppénz (sem egyéb ellátás) ha megszűnik a munkaviszonya, ne írj már kérlek butaságokat.

A méltányossági ellátásoknak az a feltétele, hogy ÉLŐ munkaviszonya legyen az igénylőnek - ahogy neked is él a jogviszonyod. Ha nem élne, akkor esélyed sem lenne méltányossági ellátásra.

2012. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt már nem szüntethetik meg a jogviszonyod. Ha elindul a felszámolás a te munkaviszonyod csak akkor fog megszűnni (ha táppénzen leszel, majd szülsz és tgys-gyed)ha maga a cég is megszűnik. Azért egy felszámolás nem megy hipp-hopp, nagy a valószínűsége, hogy egy évig is el fog tartani, főleg ha már most zűrös a cég.
2012. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 30. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!