Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha visszamegyek dolgozni,...

Ha visszamegyek dolgozni, akkor újra kell igényelnem a GYED-et?

Figyelt kérdés

Még 7 hónapig kapom a GYED-et, de visszahívtak (felajánlottak egy állást) a munkahelyemen.

TB kifizetőhely, eddig az 4,5 év alatt mindent ők intéztek, nekem csak a CSP-t és az egyszerit kellett igényelnem a MÁK-tól.

Havonta tőlük kapom a "fizetésemet".


Most 18-tól szabadságon leszek már, júniusban kezdek dolgozni ténylegesen.


Az lenne a kérdésem, hogy 18-tól újra kell igényelnem a GYED-et a munkáltatón keresztül vagy az OEP-nél?

Vagy, esetleg ez automatikusan fog tovább "futni" és mellette kapom ugyan úgy a fizetésem?!


Mind a kettőből ugyan úgy vonják majd le az adót és a tb-t is? Vagy ezt majd nekem kell jövő évben adózáskor befizetnem?

Mármint úgy értem, hogy csak a m.bér után vonnak le dolgokat, de a GYED-ből már ilyenkor nem. [Nem tudom, hogy ilyen esetben hogy működik ez]


Valamint, aki hasonló módon dolgozik, annak a m.helye egybe utalja a m.bért és a GYED-et vagy külön - külön?!


Átutalásnál a közleménybe mindig "Munkabért" írnak, mióta ott dolgozom (10 éve).


2015. máj. 9. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérned kell a továbbfolyósítását a munkáltatódon keresztül.

[link] d%C3%ADj tov%C3%A1bbfoly%C3%B3s%C3%ADt%C3%A1sa munkav%C3%A9gz%C3%A9s mellett

És persze hogy vonják az adót és a tb-t MINDEN adóköteles jövedelmedből. Az nem számít, hogy egyszerre hány jogcímen kapsz jövedelmet, attól még mindegyik adóköteles marad. Nem elég egyszer, egy után fizetni.


Hogy a munkáltatód egyben vagy külön-külön, akár eltérő időpontban utalja-e, rajta múlik. Ha a költségcsökkentés cél, egyben fogja és majd a fizetési jegyzéked fogja részletezni, hogy mire mennyit kaptál.

2015. máj. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindent jól írt az első, kiegészíteném azzal, hogy nekem egybe utaltak végig, amíg a GYED is járt.
2015. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akkor kitöltöm és beküldöm a m.ügyhüöz, mert nem örülnék, ha elfelejtenék utalni a + GYED-em.

2015. máj. 10. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!