Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit csináljak? Következő...

Mit csináljak? Következő hónap végén lejár a munkaszerződésem és igénybe szeretném venni a TGYÁST. Szülés előtt vegyem igénybe amig a cég megcsinálja, vagy inkább szülés után?

Figyelt kérdés

2015. máj. 18. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Lejár a munkaszerződésed, azaz megszűnik a munkaviszonyod?


Akkor NEM kérdés, hogy mikor vedd igénybe, ugyanis ha nincs élő munkaviszonyod NEM jár a CSED (=tgyás).

2015. máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fontos lenne tudni hogy mikor szülsz??
2015. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szülés előtt(azaz kiírt nap) max 42 nappal lehet hamarabb igényelni, még biztosítási idő alatt. DE ha elmész munkanélküire, simán biztosított leszel az alatt is, ha az szülés napjára esik, és ez a lényeg.


passzív cseden passzív gyeden leszel

2015. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha megszűnik akkor egyáltalán nem tudod igénybe venni... mondjuk nem mindegy amikorra vagy kiírva, mert azt se lehet élidőben mondjuk.

viszont a gyedre biztos nem leszel jogosult.

munkanélkülivel tudsz trükközni ha igénybe tudod venni

2015. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Júni 28-ra vagyok kiírva. Akinek a helyére mentem dolgozni, ő is ebben a helyzetben volt mint én és kapja a GYED-et.
2015. máj. 19. 11:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha június végéig van szerződésed és akkor is szülsz az a biztos, ha megigényled pár korábban a csedet amíg még van munkaviszonyod. Így fog járni minden, igaz passzív jogon, de ez csak egy következő babánál lesz lényeges.
2015. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 19. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!