Apuka gyeden hogyan?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek mert bele zavarodtam. 3 gyermekünk van én itthon vagyok gyeden a 9 hónapossal, gyedem 55 ezer Ft. A férjem nagyon jól keres, de úgy néz ki el fogja veszíteni az állását, azzal az indokkal, hogy megszűnik a pozíciója... Ha ez megtörténne csődbe mennénk, mert hitelünk is van... Arra gondoltunk, hogy én lemondanám a gyedet és ő igényelné meg, így nem rúghatják ki és mivel neki több lenne jóval a gyede mint nekem, meg is élnénk addig amíg nem talál másik állást... Ez kivitelezhető valahogy?
2015. máj. 21. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, megoldható. Te lemondod, ő szól a munkahelyén, hogy gyedre megy és fizetés nélküli szabit kér, aztán beadjátok az igénylést.

Viszont azzal számoljatok (nem tudom, hogy belevettétek-e), hogy bármilyen jó is a fizuja, a gyed maximalizálva van, ami idén bruttó 147ezret (nettó 108ezer) jelent. 3 gyermekre már jó kis adó és járulékkedvezményt tudtok igénybe venni, de így, hogy csak az ő gyede lesz, így messze nem fogjátok tudni azt sem maximálisan kihasználni, mint eddig, szóval az is kiesés lesz.

2015. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak ha egyáltalán nem fog dolgozni gyed mellett. Mert ha a gyerek 1 éves kora után ugyanúgy dolgozik tovább gyed mellett,míg megvan a poziciója, akkor már kirúghatják, csak akkor van védve, ha nem dolgozik gyed mellett.

De ha nektek úgy is megérné, hogy apa is otthon van gyeden akkor lehet, úgy védve van.

Ugyanakkor, akkor neked vissza kell menni dolgozni, vagy fel kellene mondani, ha nem maradhatsz tovább fizetés nélküli szabin, ugyanakkor a TB-t is fizetned kell magadnak.

Számoljatok azzal is, hogy ha a párod hiába keres nagyon jól, a gyed összege maximalizálva van, a bruttója nem lehet több ha jól tudom 147 ezer Ft-nál. Ennél többet nem fog kapni, ha gyedre jön és nem dolgozik mellette.

2015. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, még olyan lehetőséged van neked, ha nem akarsz visszamenni dolgozni, hogy eljössz munkanélkülire, ha a munkahelyed nem tartja fent tovább a fizetés nélkülit, ha már nem vagy gyeden. De az is max. 90 nap lehet.
2015. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 21. 13:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Na véletlenül elküldtem. Végül is mindenképp jobban járnátok, ha tényleg elküldik, mert ígyis úgyis többet kapna mint a Te gyeded.

De apuka kezdjen el minél hamarabb munkát keresni ha már rezeg a léc, lehet, hogy egész hamar talál másikat, és akkor ne kelljen már pl. 1 hónap miatt ennyit variálni. Meg nem tudom mennyi ideje dolgozik ott, de ha több mint 3 év, akkor elvben kapnia kell végkielégítést is, azzal is nyertek kis időt.

Ja és ha Te lemondod a gyedet, akkor már nem leszel védett, a munkahelyedről téged is elküldhetnek, nem tudom mennyire terveztél-e oda visszamenni. Na meg 45 nap után fizetned kell magad után a TB-t, ez havonta kb. 7000 Ft.

2015. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1 éve és két hónapja dolgozik ott, már keresi az új állást de még nem talált... Én nem akarok a munkahelyemre visszamenni, azóta költöztünk is, megoldani sem tudnám...

Ez egy kényszerhelyzet sajnos, jó tudni, hogy megoldható...

2015. máj. 21. 13:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval akkor a férjed elmenne gyedre, ami 147.000 ft bevétel lenne nektek, plusz a családi pótlék. Ha te nem mész vissza, akkor fizetnetek kell a havi 7.000 ft-ot. Így is jobban jártok? Mert a férjed csak a gyerek 1 éves kora után dolgozhatna.
2015. máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!