Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt olyan aki ebben a...

Van itt olyan aki ebben a cipőben jár? Passzív TGYÁSon és passzív GYEDen leszek, és az érdekel, hogy ki mennyit kapott? Olyat hallottam, hogy csak 20-on pár ezer ft lesz. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2015. máj. 21. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha passzív tgyáson vagy, akkor nem jár a gyed.

Amúgy ugyanannyi az összege, mintha nem lenne passzív, annyi a különbség, hogy következő babánál csak gyesre leszel jogosult (ha hamar jönne). A gyes összege a 26200 Ft

2015. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de mit takar a passzív táppénz?
2015. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sorry azaz tgyás
2015. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek megszűnik a munkaviszonya, de 42 napon belül szül, akkor igényelhet passzív tgyást (azaz csedet). De ebben az esetben nem jár gyed (passzív sem).
2015. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, nem csak előtte szűnhet meg a munkaviszony hanem közben is, ha csed lejáratakor szűnik meg (42 napon belül) akkor ugyanúgy jár a passzív gyed mint ahogy írod a tgyást (csedet). azonkívül munkanélkülivel lehet kijátszani, ha lejár a csed, lehet beregisztrálni, majd megigényelni a gyedet.


nekem a gyedem volt passzív, a gyerekem 1 éves korában megszűnt a munkahelyem, természetesen ugyanannyit kaptam, csak nem volt mögöttem a mh. illetve nem volt hova visszamennem, nem kaptam meg a szabikat, stb

2015. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de akkor nem passzív tgyáson van, hanem "sima" tgyáson. Akkor van passzív gyed (mint írod).


A kérdező azt írta, mindkettő passzív lesz, szóval még nem tudjuk, melyik variáció.

2015. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

nekem szülés előtt szűnt meg a m.helyem, de szüés előtt 42 napon belül igényeltem a tgyást, amikor még volt munkahelyem, én kaptam passzív tgyást és most passzív gyeden vagyok

(munkanélkülire nem vagyok/votam jogosult menni)


ugyanannyi az összege a passzívnak, mint a sima tgyás(csed), gyednek az utolsó bér 70 %-a

2015. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

*szülés előtt 28 nappal lehet a tgyást megigényelni ha jól emlékszem, én ekkor igényeltem és még akkor a munkaehely is élt és így a 42 napban is benne voltam.

szóva jár a passzív tgyás és passzív gyed is

2015. máj. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked nem passzív tgyásod volt, mert élő munkaviszonnyal igényelted (az független, hogy szülés előtt). De igénylés napján volt munkahelyed. Szóval "sima" tgyást kaptál, majd mivel tgyás ideje alatt szűnt meg a munkaviszonyod, így passzív gyedet.

De nincs a kettő együtt. Aki passzív tgyást-csedet kap, az nem kap gyedet. Passzívat sem.

2015. máj. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

ó de jó,akkor számítani fog a köv gyerekhez az időbe :)

ha lesz következő..

2015. máj. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!