Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van itt olyan aki ebben a...

Van itt olyan aki ebben a cipőben jár? Passzív TGYÁSon és passzív GYEDen leszek, és az érdekel, hogy ki mennyit kapott? Olyat hallottam, hogy csak 20-on pár ezer ft lesz. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2015. máj. 21. 20:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem, mert passzív gyeden vagy. Ha 2 éven belül szülnél újra, és lenne élő munkaviszonyod, akkor a tgyás ideje beszámítható lenne a biztosítási időbe.
2015. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

igen a tgyás idejére gondoltam

csak ahhoz gyorsnak kellene lenni, szóval hiába számítana bele úgy néz ki

2015. máj. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Na tegyük tisztába, ha passzív tgyáson/cseden ill. gyeden vagy az nem számított bele a biztosítási időbe.

Passzív tgyásról/csedről/gyedről akkor beszélünk, ha jár a juttatás, de már megszűnt vagy a folyósítás alatt megszűnik a munkaviszony. Hiába van munkahelyed, amikor megigényled a csedet, ha mondjuk 1 hónap múlva már nincs munkaviszonyod, akkor a csed passzívvá válik. Ugyanez van a gyednél is. Hiába van munkaviszonyod mikor azt elkezdik folyósítani, ha mondjuk megszűnik a munkahely a juttatást tovább kapod csak passzívként. Kérdező mikorra vagy kiírva, mikor szülnél, mennyi munkaviszonyod van? Mert ezeket nem írtad, így nem lehet megmondani, hogy akkor neked pontosan mi is jár.

2015. máj. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A passzív gyedet is fogom kapni,mert amelyik cégnél vagyok ott a "Főnök"ezt mondta csak annyi hogy ha utalnak az olyan lesz mintha simán a tgyást meg a gyedet kapnám.
2015. máj. 22. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!