Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Amikor megszületik a baba a...

Amikor megszületik a baba a kórházban a további ügyintézés hogy folyik mármint a baba papirjai?

Figyelt kérdés
Anyakönyvi kivonatot ki állítja ki és mikor gyereknek taj, adó, lakcímkártya mikor igényelsz és hogyan? ti szülés után hány napra igényeltétek az anyaságit és családi potlékot? Milyen papírok kellenek hozzá ? honnan töltsem le és hova adjam be ?
2015. máj. 27. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nalunk a kórházban lévő védőnő jön, ő kéri meg a taj és anyakönyvi kivonatot. Anyakönyvi kivonatért nálunk 3-4 munkanap múlva lehet menni az okmányirodába. Taj kártyát 15 munkanapon belül kiküldik.

Lakcím kártyára nem emlékszem :( ja és kiküldik a baba adókártyáját.

Anyaságit és csp-t csak akkor tudod igényelni ha a taj kártya megjött. Ahogy megjött a kártya én rögtön postára is adtam, anyasági 8 napon belül meg is jött, csp kb 2 hét múlva. Az igénylőlapokat előre kitöltöttem csak a taj számot kellett ráírni és adtam is fel.

2015. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mák oldalán fent vannak az igénylőlapok és az illetékesek címei is.
2015. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első írja. Annyit tennék még hozzá, hogy az anyakönyvit két hét után lehet átvenni (legalábbis a 6. kerben, ahol én szültem, aztán lehet, hogy máshol másképp van), és azzal együtt adják oda a lakcímkártyát is. TAJ és adókártyát postán küldik az állandó lakcímre. A baba állandó lakcíme automatikusan az lesz, ami a te állandó lakcímed.


Szóval neked kb annyi dolgod lesz a kórházban, hogy a védőnő hoz egy papírt, amit alá kell írnod, meg elkéri az igazolványaid és az apasági nyilatkozatot.

2015. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kórháza válogatja, de általában hasonló az ügyintézés. Én Pécsett szülte, ott pont úgy van ahogy az 1-es válaszoló írta. A lakcímkártyát az anyakönyvi kivonattal együtt adták, ha jól emlékszem azt mondta a férjem hogy másik helységben intézték.
2015. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De akkor az anyasági meg a csp meg a gyes intézéséhez a munkahelynek nincs köze ha van munkaviszonyom ha nincs jól értelmezem? Azt nekem kell igényelni kitölteni és postára adni?
2015. máj. 27. 19:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen neked kell csinálni. Munkáltatónak semmi köze hozzá.
2015. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor a munkáltató csak a tgyás, gyed meg az adokedvezménnyel foglalkozik?
2015. máj. 27. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezeket a munkáltatónál kell intézni (legalábbis nálunk, mert TB kifizetőhely, de lehet hogy másoknál is), viszont az anyaságit és a családi pótlékot azt külön kell. Eddig az Államkincstárnál kellett, most ha jól tudom akkor Kormányablaknál.
2015. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg a pótszabival és az apaszabival, esetleg ha van kelengye pénz akkor azzal foglalkozik még a munkáltató.
2015. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!