Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi a diplomás GYed összege?

M890111 kérdése:

Mennyi a diplomás GYed összege?

Figyelt kérdés
Kaptam az papírt miszerint 2450 Ft/nap. ( a minimálbér 70%-a)Az kb. 70 000 Ft. De mikor a postás hozta a pénzt akkor csak 56 000-t kaptam. Tud róla valaki valamit?

2015. jún. 25. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik a bruttó, másik a nettó...
2015. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Pedig én azt hittem, hogy aki diplomás annak leesik, hogy a 70.000 bruttó, és amit kézhez kap az már a nettó. Nahát...
2015. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi hiba abban az összegben amit kaptál.

Ugyanis:

"A folyósító szerv köteles a gyermekgondozási díj összegéből az adó- és járulékkedvezmény figyelembevételével a személyi jövedelemadó-előleget, a biztosítottat terhelő nyugdíjjárulékot, magánnyugdíjpénztári tag esetén a magánnyugdíjpénztári tagdíjat levonni."

2015. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mikor megkaptam a papírt felhívtam az OEP-et. Azt mondta a hölgy hogy a 70 000 a nett összeg. Ezért nem is értettem. De azért köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 25. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor enyhén tájékozatlan volt az ügyintéző.

Ha átnézed a linkelt oldalt te is megtalálod miért annyi amennyi. :)


[link] a gyermekgondoz%C3%A1si d%C3%ADj %C3%B6sszege?

2015. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az ügyintéző hibázott. Tudhatta volna, hogy a határozatban mindig bruttó összeget írnak.

De te is átgondolhattad volna, hogy ha a min. bér 70%-a 70000 ezer, akkor a bruttó min.bérből számolnak (természetesen), és az nem lesz hirtelen nettó. Azaz a bruttó min.bér 70%-a még mindig bruttó összeg...

2015. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A határozatban mindig a napi bruttó összeg szerepel. Ebből levonnak még 16% SZJA-t és 10% nyugdíjjárulékot.

A diplomás gyed alapja pedig a minimálbér, ergo nem kaphatsz nettó 70 ezret.

Minimálbér bruttó 105 ezer Ft. Ennek a 70%-a 73500 Ft. Ez a bruttó gyeded, ebből még levonják, amiket írtam. Tehát teljesen jól kaptál. Örülj neki, hogy ennyit kapsz nulla munkaviszonnyal. Ha nem lenne a diplomás gyed, akkor csak 25 ezret kapnál. Ne lepődj meg, ha 30 napos hónapra kb. 2 ezer forinttal kevesebbet kapnál, mivel a gyed napra jár, tehát 30-as hónapra kb. 54 ezret fogsz kapni.

2015. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

ja igen, az ügyintéző szegény akivel beszéltél nem jól mondta. Ezért vannak sokszor tévedések az OEP-nél, mert a protekciós szakképzetlen sima érettségivel rendelkezőket felveszik, aztán azt se tudják mi a különbség a bruttó és nettó között.

De a határozatban benne kell legyen, hogy napi bruttó összeg...

Végül is, ha felsőoktatásban tanulsz, akkor tényleg tudhatnád.

2015. jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!