Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár vajon így nekem a diplomás...

Jár vajon így nekem a diplomás GYED?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne,hogy jár-e nekem a diplomás GYED, ha tavaly érettségiztem, szeptemberben kezdtem az egyetemet, most, a második félévet is elkezdem,de a babámat márciusra várom. Számít ez így két aktív félévnek, ha az első aktív volt, és a második félévre is aktív leszek, de közben jön a baba? Köszönöm a válaszokat! :)

2015. jan. 18. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

a gyermek születését megelőző két évben kell, hogy legyen két aktív fél éved(260 napod felsőoktatásban).

szóval ha nem lesz befejezve a 2. félév is születésig, akkor nem jár.

[link] Hallgat%C3%B3i jogviszony alapj%C3%A1n gyed-re jogosults%C3%A1g (diplom%C3%A1s gyed)

2015. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
[link] Hallgat%C3%B3i jogviszony alapj%C3%A1n gyed-re jogosults%C3%A1g (diplom%C3%A1s gyed)
2015. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor az sem számít, hogy aktív félév alatt születik a baba? Később sem kaphatom a gyedet, ha letelik a 260 nap?
2015. jan. 19. 08:45
 4/6 anonim ***** válasza:

ez még a nem diplomás gyednél sem számít, ha mondjuk valakinek szülés után lesz csak meg a 365 napos bejelntett munkaviszonya.


CSAK a szülés előtti időt nézik.

2015. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem számít akkor sem.
2015. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. jan. 19. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!