Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzat 9 hónapig a magzatvíz...

A magzat 9 hónapig a magzatvízben úszkál. Amikor megszületik, babaúszásra lehet vinni. Miért nem fullad meg a magzatvízben?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem teljesen értem a kérdésedet, minden esetre megpróbálok válaszolni.


Egyrészt: a magzatvízben azért nem fullad meg, mert nem is kell neki lélegeznie, mivel a köldökzsinóron keresztül kap oxigént az anyukájától, ugyanúgy, ahogy a tápanyagokat és a vizet is onnan kapja.


Másrészt: nem lehet azonnal babaúszásra vinni, ahogy megszületett, csak 3 hónapos kora után, amikor már begyógyult a köldökcsonkja, és megkapta az első oltásait is. Annak, hogy a búvárreflexe működik a csecsemőknek (vagyis, hogy nem vesznek levegőt, ha víz éri az arcukat) szerintem nincsen sok köze ahhoz, hogy a magzatvízben sem vesznek levegőt.

2009. nov. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

jájj :)

Nem baj, mi sem úgy születtünk, hogy mindent tudunk :)

A méhlepényen keresztül a köldökzsinórból jut el a babához az oxigén :) meg a táplálék, az anya véréből :)


és itt leírnám, hogy az anya köldökének SEMMI köze a baba köldökzsinórjához! Csak már hallottam olyat, hogy a baba játszott anya köldökével :D ejj, remélem így már minden tiszta :)

2009. nov. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.A magzatvízben nem lélegzik. Az első levegővétel a születés pillanatában van, mikor felsír. Ill. van aki nem sír fel, de attól még beindul a reflex.

A magzatvízből csak kortyolgat, de az ürül is, ott ahol nálunk is. :))

2009. nov. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából én ezt tudtam, csak a párom nem értette a dolgot, hisz férfi :))))))

Igazából babát várunk, és nekem nem hitt :)))

2009. nov. 24. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:
a baba a hasunkban igenis lelegzik csak nem ugy mint mi o nem a levegot szivja be hanem a marzatviz jut a tudejebe ki es be ezt ok meg szules elott gyakoroljak mivel a vilagrajottuk pillanataban megszunik az oxigen ellatas a koldokzsinoron keresztul es akkor mar tudjak a tudejuket "hasznalni".Nekem ezt a doki meg is nezte es mondta tobb alkalommal hogy beindult a tudo reflex es hogy gyakorolja a legzest.Nyugodtan kerdezd meg a dokit.
2009. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: Igazad van... Valóban "lélegeznek" odabent a picik, és most, hogy írtad, én is olvastam már valahol, amikor minden érdekelt, ami babás dolog volt, hiszen a fiamat vártam... :)


De az oxigént akkor is a köldökzsinórból kapják. :P

2009. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!