Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi CSED, GYED jár így a...

Mennyi CSED, GYED jár így a harmadik gyerek után majd?

Figyelt kérdés
2008.február óta van munkaviszonyom.2012 október 31.-én született az első kislányunk, 2014.szeptember 19. én a kisfiunk, és ha a 3. gyerek a Gyes alatt születik majd akkor mennyi csed gyed jár majd????? Ugyan annyi mint a kisfiammal?
2015. júl. 13. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mész vissza dolgozni, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap.
2015. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ugyan annyi lesz mint most a kisfiammal?
2015. júl. 13. 08:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy is mindegy hogy gyed vagy gyes alatt születik?
2015. júl. 13. 08:26
 4/5 anonim ***** válasza:
A mostani szabályozás szerint mindegy.
2015. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jobban járnál, ha visszamennél dolgozni egy kicsit. Én is visszamentem a 2. gyerek 2 éves korában dolgozni, hogy meglegyen a 180 bérezett nap. Így megkaptam visszamenőlegesen a béremelést is és tudtak átlagbért is számolni, tehát több 10 ezer forinttal kapok több gyedet a 3. gyerekre, mert plusz még a 3 gyerekből 1 gyerekre kértem adókedvezményt.

Ha egyáltalán nem mész vissza dolgozni, akkor a szüléskor érvényben lévő szerződés szerinti béred lesz az alap a mostani jogszabály szerint.

Úgy járnál a legjobban, ha a 2. gyerek 2 éves korában kivennéd a felhalmozott szabikat és ha terhes lennél már akkor, akkor a szabi lejárta után gyes mellett elmehetsz táppénzre. Legalábbis most így meg lehet csinálni. Így is a szerződés szerinti béred lesz az alap, de kaphatsz visszamenőleg béremelést a szabik kivételekor és így sokkal jobban jársz. Ha meg nem leszel terhes még ekkor, akkor visszamehetsz dolgozni a szabik lejárta után gyes mellett és ha időközben terhes leszel, akkor eljöhetsz táppénzre is plusz.

2015. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!