Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor igényeljem a tgyást? és...

Mikor igényeljem a tgyást? és mikortol utaják pontosan?

Figyelt kérdés

Ha nov 29-re vagyok kiirva,akkor nov 1től igényelhetem?

Táppénzen vagyok előtte,akkor a tgyást a nov. eleji vagy a dec. eleji utalással fogom megkapni először?(kifizetőhely a munkahelyem ha ez számít)


2015. júl. 13. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy utólag utalják, mint a fizudat, azaz decemberben.
2015. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28 nappal a kiírt időpont előtt már kérheted,és decemberben fogod kapni.
2015. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)akkor novemberben még tp.

És az mennyiben igaz ha veszélyeztetettként vesznek tp-re akkor nem használhatom ki a 15 nap betegszabit ami ugye 100%-t jelent?

2015. júl. 13. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem számít, hogy veszélyeztetett vagy nem veszélyeztetett, ha terhesség miatt mégy táppénzre, akkor nincs betegszabi, DE ez a TE érdeked!

A CSED/GYED összegének kiszámításába ugyanis a táppénz nem számít bele, a betegszabadság viszont beleszámítana, ami jópár ezerrel lejjebb húzná a CSED/GYED összegét.

2015. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolso,ezt se tudtam.
2015. júl. 13. 17:42
 6/6 anonim ***** válasza:

28 nappal a hivatalosan kiírt dátumot megelőzően igényelheted.

Én a szülés napjától igényeltem csak TGYÁS-t, mert így jöttem ki a legjobban anyagilag. A szülés előtti 4-5 hétben sima táppénzen voltam.

2015. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!