Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen indokkal írhat ki az...

Milyen indokkal írhat ki az orvos betegállomanyba (szülés előtt), amibe az OEP/munkáltató nem tud belekötni?

Figyelt kérdés
Sajnos eleg rossz munkaltatom van,aki fenyegetozik,hogy nem mehetek betegallomanyba szülés elott,mert feljelenti a dokit is aki ki ír. Ra akar venni,hogy közös megegyezest írjam majd alá még szülés elott.
2015. júl. 19. 23:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó egy hónapra akarsz csak elmenni, akkor már annyi indok van, amibe nem lehet belekötni. Én a saját cégemtől mentem táppénzre, mert már nem tudom elvégezni a munkámat, pusztán a hasam megléte miatt, a munkámhoz szükséges eszközökhöz egyszerűen nem férek oda rendesen. :)


Az orvos görcsöket, méhfeszülést írt a papírra. De annyi tünet előjött nekem ebben a melegben, hogy válogathatnék: lábdagadás, hasfeszülés, fáradékonyság (egész nap alszom). Egy kinyílt méhszáj bekamuzása persze utolérhető, de az ödémás láb vagy a görcsök nehezen ellenőrizhetőek.


Amúgy meg egyetlen hónapról van csak szó az esetedben, a szülés kiírt napja előtt 28 nappal már mehetsz CSED-re, így megszűnik a munkáltatód járulékfizetési kötelezettsége, ami a táppénz alatt fennáll, így ő is kevésbé jár rosszul, mintha végig táppénzen lennél. Másba viszont ezen túl nehogy belemenj az ő érdekében, közös megegyezéses felmondást semmi szín alatt ne írj alá, akármit is ígér cserébe!

2015. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
A hasam sokszor szokott keményedni a munkahelyemen is. Múlt hónapban mondtam az orvosnak is, kérdezte hogy akarok-e még dolgozni. Ezt nem tudom hogyan tudnák ellenőrizni.
2015. júl. 20. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!