Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy is van ez? Gyes után...

Hogy is van ez? Gyes után táppénz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérem, aki tudja írja meg nekem legyen kedves, ha Gyes után kiveszem a szabadságom és táppénzre megyek, akkor a szerződés szerinti bérem lesz az alap? Időközben fizetésemelésről és plusz pótlékokról kaptam tájékoztató levelet. Ez akkor már beleszámít majd a táppénz megállapításánál? Vagy esetleg a Csedbe, utána a Gyedbe? (Köztisztviselő vagyok, szülés elött táppénzen voltam végig, előtte 8 évig dolgoztam)
2015. júl. 30. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kapsz a szabi kivételekor új munkaszerződést is az új béredről, akkor a csed és gyed alapja az új szerződés szerinti béred lesz. Pótlék ugye akkor jár csak, ha dolgozol is. Ha a 2. baba születése előtt visszamész 120 v. 180 napot dolgozni legalább, akkor újból átlagbért számolnak, amibe a pótlékok beleszámítanak. Ha nem mész vissza ennyi időt dolgozni, akkor a szüléskor érvényben lévő szerződés szerinti béred lesz az alapja a csednek és gyednek is. Ebbe a pótlékok nem számítanak bele általában.

Mivel nem lesz 180 bérezett napod, táppénz esetében az előző ellátás alapja lesz a táppénz alapja. Ezt összehasonlítják a szerződés szerinti összeggel és amelyik kedvezőbb, azt folyósítják.

2015. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az új parancsot már mindkét emelésről megkaptam.
2015. júl. 30. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!