Hogyan jár táppénz?

Figyelt kérdés
5 hettes terhes vagyok. 4 hónapja dolgozom. Ami azt jelenti hogy ha pl most mennék táppénzre akkor csak 4 hónapra mehetnek? Es az annyit tesz hogy lennék 5honapos terhes és kész le is járna a táppénzem?
2015. júl. 24. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Jobban jársz ha nem mész táppénzre. Ha a munkád nem lehet terhesen, akkor verzió 1: átraknak másik munkakörbe, verzió 2: ha nincs olyan, akkor távolléti díjat fizetnek, ami 100% szóval pénzben is jobban jársz, ráadásul nem 5 hónapos korodig.
2015. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
igen, igy ahogy irod.
2015. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor huzzam minél tovább? 12 hónap ledolgozotam pontosan meg egyezik a szülés idejével... szoval sehogy sem lesz me az 1 évem: (
2015. júl. 24. 22:50
 4/16 anonim ***** válasza:

igen, húzzad minél tovább. még 2 hónapot húzzál le.


jó hír, hogy méltányossági gyedet igényelhetsz ilyen esetben, az pont arra van, ha valakinek csak pár nap (max 1 hónap) hiányzik az 1 évhez... :) de járj nagyon utána és jól számolj ki mindent. 6 hónap ledolgozottnak azért mindenképp meg kéne lennie!

2015. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De ase tudom hogy pl bejelentenem a munkahelyemen hogy terhes vagyok mik a lehetséges verziók... azt mondanák viszlát kivagy rúgva...

2 jo dolgoz amedig bírod es utána el mehetsz táppénzre

3 rögtön a bejelentés követően táppénzre küldenenek?

2015. júl. 24. 22:57
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

1. nem rúghatnak ki, ha letelt a próbaidő, terhesen védett vagy

2. a munkáltatód nem küldhet tp-re. ha veszélyes a munkaköröd terhesen akkor fel kell ajánlania olyan munkakört amit terhesen is lehet.

3. ha nincs ilyen akkor se tp-re mész, hanem távolléti díjat kapsz

4. tp-re csak orvos küldhet és annak oka van akkor.


ha nem vagy veszélyeztetett és rendben van a munkahelyed (nem veszélyes anyagokkal dolgozol), akkor dolgozzál csak még pár hétig!

utána ha megvan annyi időd amennyit tp-n szeretnél lenni, akkor is szerintem a szabikat vedd ki először. aztán drukkolj, hogy ne jöjjön hamarabb a babád még pár nappal se ;)

2015. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szabim már nem jar ebbe az évbe.. Beteg voltam és abból vették el.

Én dolgozni akkarok amedig csak bírom mert evvel a pár hónap le dolgozót idővel a s... törölhetem ki... meg se szülnék és már lejarna. Táppénz alatt is fel ál a munkaviszony?

2015. júl. 24. 23:09
 8/16 anonim ***** válasza:

Táppénz annyi időre jár, ameddig elötte dolgoztál.

Ha összesen 4 hónapot dolgoztál, akkor 4 hó táppénz jár.

De ha nincs meg 365 nap biztosítottságod szülésig, akkor nem fogsz kapni csedet és gyedet sem, kivéve ha a méltányosságit megítélik, de az is csak a csedre fog vonatkozni.

Tényleg egyetlen napot sem dolgoztál ezelőtt a munkahelyed előtt???

2015. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De 3 hónapot kínai piacon. Tudomásom szerint bevoltam jelentve. De hát ez nem biztos. Papírokat írtam alá aztán ennyi.
2015. júl. 25. 10:36
 10/16 anonim ***** válasza:
Utalták a fizut vagy kézbe kaptad a 3 hónap alatt?
2015. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!