Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felmondtak nekem a munkahelyem...

Felmondtak nekem a munkahelyemen. Jelenleg a felmondási időt töltöm. Azonban lehetséges hogy terhes vagyok, amit jövő hét elején fog megerősíteni az orvos ha valóban ez a helyzet?

Figyelt kérdés
Ez esetben is ki fognak rúgni? A felmondást ma közölték, de ha valoban gyereket várok akkor olyan 5 hetes lehetek. Most jelenleg milyen törvény van ilyenkor a felmondasra?

2015. aug. 5. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Ne írj alá semmit, az a lényeg. Akkor is védett vagy, ha még nem tudsz a terhességről.
2015. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem mindegy, hogy határozatlan vagy határozott szerződéssel vagy ott!


Ha határozatlan szerződéses vagy, akkor nemhogy etikátlan, hogy kirúgott, de még vissza is kell vennie, ha valóban beigazolódik, hogy várandós vagy!


Kizárólag csoportos létszámleépítésnél tehetik ezt meg (bár az sem túl szép húzás, ha tényleg várandós vagy, ha tudják már most, ha nem).

2015. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Jogilag valóban védett vagy, de ha okkal szabadulni szeretnének tőled (pl. nem jól végezted a munkádat), akkor szerintem meg fogják oldani, hogy te ne akarj egy idő után bemenni dolgozni.
2015. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
REndkívüli felmondás volt vagy közös megegyezés? Mert a rendkívüli felmondás adott esetben felülírhatja a terhességet és általában alaposan indokolt esetben teszik meg.
2015. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Határozatlan szerződés, közös megegyezés de még nem írtam alà semmit. Csak közölte ma reggel hogy igy döntött. Nincs leépítés, a munkámmal teljesen meg van elégedve. Hibáztam mert nem tartottam be néhány szabályt es bizalmatlan lenne ezekután es nem kivan tovabb egyutt dolgozni. De annyibol korrekt hogy kozos megegyezes lesz.
2015. aug. 5. 15:39
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Korrekt, hogy közös megegyezés lesz????


Ez nem korrektség, hanem a főnököd magát akarja bevédeni, nehogy bíróságra tudj menni!! Ha csak kirúgna, akkor mehetnél a bíróságra, ha közös megegyezéssel rúg ki, ha terhes vagy , ha nem, nem tehetsz semmit, hiszen azt jelenti, te sem akarsz már tovább ott dolgozni, mindketten meg akartatok válni egymástól.

2015. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne ird alá amig orvos meg nem erősíti a terhességet,különben nem jár majd csed és gyed sem!!!

akár korrekt akár nem,légy önző és a saját jövődet nézd!!

2015. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Semmit nem írok addig alá. Amint lesz nálam orvosi papír megmutatom neki. Bár olyat is hallottam hogy mivel utólag közlöm, miután ő már bejelentette azt hogy elküld így már nincs esélyem. Mások szerint meg igen. Szóval nem tudom mi az igaz?
2015. aug. 5. 15:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ha elküldenek és utána derül ki valakinél hogy az elküldés pillanatában már állapotos volt csak nem tudott róla,kötelesek visszavenni akkor is az illetőt.ez nem utólagos közlés,csak te sem tudtad.
2015. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként terhességtől függetlenül ne írd alá a közös megegyezést! Ha kirúgnak jár neked a végkielégítés, ha aláírod a közös megegyezést, akkor nem!
2015. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!