Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bonyolult helyzet. Lehetséges...

Bonyolult helyzet. Lehetséges így teherbe esni?

Figyelt kérdés

3 éve szedek fogamzásgátlót. Múlt héten volt a 7 napos szünetem, az előző havi és az az előtti adagban is volt 1x-1x olyan, hogy elfelejtettem bevenni a gyógyszerem, de pótoltam amint tudtam, a betegtájékoztató szerint jártam el. Másképp nem védekeztünk. Rendesen megjött a 7 napos szünetben, de annyi a különbség, hogy sokkal kevesebb és még mielőtt bevenném az első szemet a következő adagból, már előtte elmúlik a vérzésem (pedig elvileg az első szem gyógyszernek kellene elmulasztani ha jól tudom). Nagyjából 1-1,5 hónapja nagyon fáradékony vagyok, bágyadt, álmos egész nap, hamar elfáradok. A hasam a köldököm alatt mindig kemény, puffadt, sokszor van székrekedésem. 2-3 napja pedig folyamatosan émelygek, tegnap reggel olyan rosszul voltam, hogy majdnem hánytam és annyi ideig nem tudtam állva maradni, hogy megmossam az arcomat. Sokszor esik le a vérnyomásom mostanában, szédülni is szoktam, pedig rendesen eszek-iszok, szedek vitaminokat is, a vérképem mindig normális szokott lenni, utoljára november végén nézték és teljesen rendben volt, a vércukromat is szoktam méretni, az is rendben. Most pl. tompán fájdogál a hasam alja, és a hátam is fáj kicsit (szokott mostanában).


Az lenne a kérdésem, hogy ezek alapján lehetséges a terhesség? Ha valaki így teherbe esik, akkor is megjön neki a 7 napos szünetben, vagy így elmaradna? (mert ugye ez nem rendes menzesz, hanem a gyógyszer hozza meg).


Kérlek olyan válaszokat ne írjatok, hogy menjek el orvoshoz, és majd ő megmondja, mert én most vagyok rá kíváncsi, orvoshoz meg leghamarabb szerdán tudok elmenni!


Egyébként annyira nem lenne gond a baba, csak még nem terveztük :) 22 éves vagyok, párom 23, több mint 3 éve vagyunk együtt, minden meglenne a babának, nem ezzel van a gond.


Köszönöm aki tud segíteni :)


2012. márc. 18. 20:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a hőm 37-37.2 körül van napok óta.
2012. márc. 18. 20:49
 2/20 anonim ***** válasza:

én így lettem babás.Hasmenésem volt napokig és nem védekeztünk másképpen mellette.

A tüneteid egyértelműen erre utalnak.Egy teszt is simán kimutatja most mér,csinálj egyet holnap!

Én 23éves voltam és egészséges babám született így gyógyszer mellett is!!

2012. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mivel a gyógyszerszedésnél a vérzést a gyógyszer megvonása okozza, így igen, lehetsz terhes.

Mindenképpen csinálj egy tesztet.

2012. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát ez durva. Fene se gondolt rá :( Remélem nem okoztam bajt eddig a gyógyszerrel, holnap mindenképp tesztelek, aztán ha terhes vagyok azonnal valami dokit kerítek! Lehet, hogy csak én képzelem be ezeket, de nem tudom, elbizonytalanodtam, apum mondta hülyeségből, hogy menjek el terhességi ultrahangra, mert hogy émelygek. És bogarat ültetett a fülembe, elkezdtem gondolkozni mi volt az utóbbi 2 hónapban és hát...na mindegy, szóval akkor kimutatná már a teszt szerintetek?
2012. márc. 18. 20:58
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát a leírtak alapján normálisan szedted a gyógyszert, még amikor kihagytad véletlenül akkor is még utána időben pótoltad. Szerintem így nagyon-nagyon kevés az esély a terhességre. Esetleg antibiotikumot nem szedtél be, mert akkor viszont az csökkentheti a fogamzásgátló hatását! Én csak erre tudok gondolni. De amúgy szerintem nem valószínű, hogy terhesség okozza a tüneteidet, szerintem valami más bajod lehet, hát majd kiderül.

Mindenképp írd meg, ha teszteltél hogy mi lett az eredmény.

2012. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem időben vettem be utána :( 1 nap elfelejtettem, és csak mikor másnap vettem be akkor vettem észre! Egyszer az első héten történt ez, másodszor pedig a 2. hét végén...viszont nem védekeztünk, amit lehet kellett volna. Antibiotikumot nem szedtem. Hát majd kiderül mi lesz, mindenképp tesztelek...
2012. márc. 18. 21:32
 7/20 anonim ***** válasza:
Kérlek írd meg mi lett a teszt eredménye, szorítok Neked!
2012. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Szorítok énis hajrá:)
2012. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát a barátnőm csak 1 tabit hagyott ki és így lett terhes a 4.gyerkőccel!
2012. márc. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ma reggeli fejlemények: most nem volt erős émelygésem, így napközben sincs, csak enyhén. De az álmosság, tompaság megint van, pedig kialudtam rendesen magam, és magamtól keltem fel, amikor úgy éreztem elég volt az alvásból. Néha picit fáj alul a hasam, nem erősen görcsöl bele, csak enyhén szurkál. Meg úgy érzem folyamatosan pisilnem kell vagy nem is tudom...meg olyan fura a hangulatom is, minden felidegesít, pedig senki nem idegesített fel, csak így alapból ingerlékeny vagyok, nem tudom miért. :(


Most dolgozok, aztán majd ha eljutok veszek valahol egy tesztet, de lehet, hogy csak holnap reggel tesztelek, az a biztos. Aztán megírom az eredményt. Nagyon izgulok... :)

2012. márc. 19. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!