Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Külföldön kaphatok GYES-t,...

Külföldön kaphatok GYES-t, GYED-et?

Figyelt kérdés

A férjem külföldön dolgozik, de szinte mindig más országban, ezért nem túl gyakran tudtam vele menni. Most viszont Ausztráliában kapott munkát, 2 évre, úgyhogy kiköltözünk. Viszont, most terveztük a babát is, már április óta nem szedek gyógyszert...

A kérdésem az lenne, hogy ha külföldön jön össze a baba, akkor utána jár nekem bármilyen szinten itthonról pénz? Egyéni vállalkozó vagyok egyébként.


2015. aug. 7. 06:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem!
2015. aug. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Semmi nem jár.De ha kint vagy,akkor miért úgy írod,hogy "itthonról"?Úgy kellene,hogy otthonról.
2015. aug. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Ha Ausztráliában élsz, akkor hogy gondolnád? Küldjék neked itthonról a csp-t meg a gyedet? Azért ez pofátlanság lenne!
2015. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mert még csak kiköltözÜNK, nem kiköltözTÜNK.


Miért lenne pofátlanság? Inkább a te véleményed az... Minden hónapban kifizetem magam után a járulékokat évek óta, pont úgy, mint bármilyen más egyéni vállalkozó. Ez kint is így lenne, ugyanis online dolgoznék tovább. Az anyacég magyar, ők is ide adóznak, szóval ez így hivatalos. Szerinted az a normális, hogy adózok, minden hülyeséget kifizetek, de ezután nem jár nekem semmi, amikor anya leszek?! Szuper.


A kérdésem arra vonatkozott, hogy ha összejönne a baba, és meg is szülném még odakinn, nyilván magyar állampolgárként, hiszen utána hazaköltöznénk, akkor jár-e nekem GYED.

Egyébként csak egy évig szeretném a drága hazai adófizetők pénzét lehúzni, ugyanis utána ismét dolgoznék, hiszen az aktuális lakásomból -bárhol is vagyok a világon - megtehetem.


Ha lehet, olyan adjon tippet, aki érti a kérdést, és nem csak utálkozni jön ide.

2015. aug. 7. 08:45
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem jár neked Magyarországról sem gyes, sem gyed ez esetben. A pontos jogszabályról a Mák nemzetközi kapcsolatok osztálya tud adni tájékoztatást.
2015. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. És esetleg van infód arról, hogy a férjem kap-e valamit? Mert olvastam arról, hogy mivel hivatalosan ő dolgozik külföldi munkavállalóként, neki járnak a juttatások, amiket az adott ország biztosít. Viszont az ő helyzete is elég speciális, mert nem csak külföldre, hanem itthonra is adózik folyamatosan...


Egyébként így, hogy nem kapok semmit, a munkaviszonyom vajon megmarad? Vagy muszáj szüneteltetnem a vállalkozásomat annak ellenére, hogy juttatás nem jár, és külföldön élek?

2015. aug. 7. 09:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el!

Eu tagállamokra hivatkozik, de a lényegi része, hogy mi miért jár és nem jár, igaz Ausztráliára is.

[link]

2015. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznos és ad pár tippet! Azért írok a MÁK-nak is, az a tuti.
2015. aug. 7. 09:35
 9/11 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyod megmaradhat, és a szülés másnapján is dolgozhatsz már, ha akarsz.

Csak az nem végezhet kereső tevékenységet, aki igénybe vesz bármilyen ellátást (csed-gyed-gyes).


Szerintem csak csalással tudnád felvenni, de úgy meg nem éri meg, mert ha lebuksz, nemhogy visszafizettetik, de még büntetést is kapsz.

Értem amit írsz, hogy évekig fizetsz, de aztán ha nem itt élsz, akkor nem kaphatsz innen ellátást. Ez a törvény.

2015. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elvileg, ha nem veszek igénybe kinn semmilyen támogatást, illetve nem kezdek el dolgozni ott (tehát nem leszek biztosított), akkor jár innen a GYED.


De konkrét válaszokat még a MÁK sem tudott adni, az a legdurvább...

2015. aug. 9. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!