Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha én gyesen vagyok de nekem...

Cronaldo115 kérdése:

Ha én gyesen vagyok de nekem nem jár a gyed extra akkor azt apa is igénybe veheti? Ha igen akkor a gyes megszűnik?

Figyelt kérdés
2015. aug. 8. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyed extra melyik részére gondolsz?

Mit és hogyan szeretnétek igénybe venni?

2015. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehetséges úgy, hogy én itthon maradok vele gyesen, párom meg kapja a gyed extrát munka mellett?
2015. aug. 8. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Mármint a párod menne gyedre?

Igen, lehetséges a gyerek 1 éves kora után dolgozhat mellette. Neked le kell mondanod a gyest, és fizetni a TB-det.

Arra figyeljetek, hogy a gyerek 1 éves kora előtt legalább pár nap fizetetlen szabit vegyen ki a férjed, és onnantól igényeljétek a gyedet, mert ha a gyerek betölti az 1. évet, és utána igénylitek, akkor van 60 nap türelmi idő, amikor választani kell, hogy vagy gyed, vagy fizetés.

2015. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nem lehet, hogy te kapod a gyest a párod meg a gyedet meg még a fizetését is. Gondolom ezt gondolod azon amit gyed extrának hívsz. Egy gyerekre nem kaphattok egyszerre mind a ketten juttatást.
2015. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy gyerekre nincs gyed extra és gyes is.

Az csak akkor mehet,ha a nagyobb gyerekre már gyest, a kisebbre gyed extrát és fizut kaptok.

Egy gyerekre kaphattok:

-gyest+fizetést

-gyedet+fizetést

2015. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 gyerekre vagy gyes, vagy gyed jár. Két ellátást nem lehet kérni 1 gyerekre. Remélem, ezt nem gondoltad komolyan.

Apa mehet gyedre és a gyerek 1 éves kora után dolgozhat is, neked a gyest le kell mondani. A TB-t fizeted magadnak v. megigényled az önkormányzatnál, hogy 1 évig ők fizessék, ha rászoruló vagy, akkor fizetik. De, fizu+gyed+csp. mellett nem hiszem, hogy megadják, ha 3-an vagytok egy háztartásban és még ingatlanotok és autótok is van.

Vagy, megigényled az FHB-t, úgy tudom ha gyes lejárta után igényled, akkor nem kell 1 éve regisztrált munkanélkülinek lenni.

Vagy, elmész dolgozni.

2015. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!