Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeptember közepétől kellene...

Szeptember közepétől kellene visszamennem GYES után dolgozni, de nem tudom megoldani az óvodába járást, három műszakos munkarend miatt! Visszavennének, már el is intéztem mindent, de most hogyan mondjam meg, hogy mégsem tudok visszamenni?

Figyelt kérdés
Párom két műszakban dolgozik,nagyszülőkkel nem megoldható a bejárás.Azt hittem megoldom majd,de nem fog menni,szerettem ott dolgozni és sajnálom is,hogy így alakult.Új munkahely még nincs kilátásban.Ha felmondok,milyen kilátásaim lesznek amíg nem találok másik melót?Hatodik éve leszek a cégnél.Mit tegyek?
2015. aug. 24. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Babysitter?
2015. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szívesen bíznám szitterre,nem azért mert nem bízok,hanem mert annyira nem állunk jól anyagilag.
2015. aug. 24. 10:24
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg 1 vagy 2 műszakos munkarendben nem lehetnél? Nem tudod megbeszélni a munkáltatóval?

Ha te mondasz fel, nincs végkielégítés, csak a felmondási időre kapsz fizetést. Utána meg 3 hónap álláskeresési járadék. Ennyi.

2015. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem mondanék fel. Beszéld meg, hogy nem tudod oviba hordani a gyereket. Elvágod magad teljesen, ha felmondasz. Tegyenek két műszakba, vagy délelőttre.
2015. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem akarlak megbántani, de hogy akartad megoldani?

A pároddal nem lehet váltásban megoldani? Első időre nem tudod magad úgy kérni, hogy legalább el tudd vinni a gyereket, a párod meg menne érte?

2015. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sajnos nem lehet csak három szakba menni,mert akkor mindig helyettesíteni kellene én meg nem akarom senki szakját megbolygatni!Magam sem tudom,hogy gondoltam!Reméltem,hogy a kistesó majd megoldja,de nem érkezett meg..Tudom azt már hamarabb kellett volna,de nem jött össze!Mindenre gondoltam már én is de sehogy se jó!
2015. aug. 24. 13:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem tudsz megoldani? Csak az a gáz, mikor délelőttre mennél. Próbáld úgy kérni a beosztást, hogy a párod mindig délutános legyen, mikor te délelőttre mész. Ha délutános vagy, akkor el tudod vinni a gyereket, a párod meg elmegy érte, ha délelőttös. Próbálja meg ő is átszervezni a munkarendjét. Ha éjzsakás vagy, akkor mikor reggel hazaérsz, elviszed a gyereket, el is tudsz menni érte. Itt apának is alkalmazkodnia kell.

Ismerős családnál mind a 2 szülő 3 műszakba ment. Arra az időre, míg haza nem értek, hogy egymást váltsák bébiszittert fogadtak. Pl. Anya ment reggel hatra, apa reggel hatkor végzett. Míg átadták egymásnak a múszakot, addig szitter v. ismerős vigyázott a gyerekre, már 2 éves kora óta, mikor még ovis sem volt és bölcsibe sem vették fel a gyereket. Mégis megoldották. Ha nem tehetitek meg a szittert, akkor gondolom nem álltok úgy, hogy ilyenért felmondj. Nagyon sokan dolgoznak így és 2 gyerekük is van. Az említett családnál már 2 gyerek van, mégis megoldják. Aki akarja megoldja, aki meg nem akar dolgozni, az meg csak nyavalyog. Már bocs. Ha 3 múszakba jársz gondolom gyárba valamilyen összeszerelői munkára, akkor ne reméld, hogy gyorsan és könnyen találsz olyan munkát, ami 8-16-ig tart, mert ezek irodai munkák általában. Esetleg olyan butikokban kereshetsz munkát, amik így vannak nyitva, de ott meg minimálbéért fizetnek és igen ritkán van felvétel. Kereskedelem, mármint ilyen hiper-szupermarketek gondolom megint nem jönnek be neked, ahol szombaton is dolgozni kell.

Hiába szültél volna 2. gyereket, vele is lejárt volna a gyed és gyes és akkor ugyanott lennél, mint most, csak átmeneti megoldás lett volna. Gyes alatt kellett volna már elkezdeni munkát keresni, ami neked megfelelő lenne. Előre kellett volna gondolkodni.

Nekem 3 gyerekem van, februárban jár le a gyedem, megyek vissza dolgozni, de a jelenlegi munkahelyemre én sem akarok 3 gyerek mellett. Már most küldöm a pályázataim, talán sikerül valahova. Ha február előtt még, akkor gyed alatt megyek dolgozni az új helyre, de nem hagyom veszni, ha nekem megfelel. Legkisebbemnek is keresem a bölcsiket. Én gyes alatt már dolgozni fogok, nem is leszek otthon. Vagy végezz el egy tanfolyamot, amit szeretnél csinálni, bár ezzel is már késve vagy, gyed elején kellett volna elkezdeni.

Barátnőm folyamatos műszkban dolgozott gyártósoron, mikor gyerekei ovisok voltak, megoldottak, egyedülállóként. Kellett a pénz ennyi. Nekem akkor még nem volt gyerekem, ha nem dolgoztam, segítettem neki én, v. a testvére v. más ismerős. Ha nincs is nagyszülő, ismerős, barát, oviból más szülő segítsége, akár pénzért is. Kevesebbet is elfogadnak, mint egy szitter.

2015. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7es!Teljesen igazad van!Én csesztem el az egészet!Kényelmes volt itthon és nem gondolkodtam előre!Köszönöm a bíztatást és az ötleteket!
2015. aug. 24. 16:20
 9/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem vigasztal, de ugyanebben a cipőben járok, mint te. Én már tavasszal kerestem munkát, de csak olyan volt, amit nem tudtam összeegyeztetni az ovival. (pl hiába 1 műszakos, ha az 6-14h-ig tart, mivel 6 előtt nincs ovi, egyedül meg nem mehet 3 évesen) Szóval most arra készülök, hogy a munkaügyin keresztül elvégzek valami tanfolyamot, amivel 8-16h-ig lehet dolgozni. Sajnos családbarát munkahely nagyon kevés van. A férjem nekem is 3 műszakban dolgozik, rokonok 200 km-re, nincs kire bízni a babust..
2015. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintetek hányan járnak 1 műszakba és 3 műszakba akár több gyerek mellett is? Rengetegen. Rengeteg ember dolgozik ma Magyarországon 3 v. folyamatos műszakban. Az egészségügyben sokan 12 óráznak. Ugyan már, gyerekek. 1 gyerek felügyeletét nem ördöngösség megoldani.

Elöző válaszoló: Nektek csak azt a hetet kellene megoldani, mikor apa is reggelre megy dolgozni. De ott is az oviba hordást. Nem hiszem el, hogy az égadta földön semmilyen ismerős sincs. 6-14-ig dolgozni minden nap nem is olyan rossz.

Tudjátok milyen szar 8-16-ig dolgozni. Már ha 16-ig tart a mukaidő. Tesóm logisztikai ügyintézőként 8-17-ig dolgozik, mert az 1 óra kajaidőt is ledolgoztatják. Az ovik meg általában 17-kor bezárnak. Na, érj oda a gyerekért. Aztán hazaestek fél hat körül, még főzz vacsit, mindenki meleg kaját akar, fogyóban a tiszta ruha stb... Nagyon rossz, 8-16-17-ig dolgozni. Reggel futsz az oviba, hogy beérj a gyerekkel és a munkahelyedre is odaérj, majd munka után megint futsz, hogy zárás előtt az oviba érj és még otthon is csinálj valamit. Ja, meg persze a gyerekkel is foglalkozz. Én megtapasztaltam a folyamatos műszakor is (hétvégén is dolgoztam) és azt is mikor egész nap reggeltől késő délutánig dolgozol. A 3 műszak jobb.

2015. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!