Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Juli29, -en szültem aug24-en...

Juli29, -en szültem aug24-en erkeztek be a gyori mak hoz az igenylo lapok. Mikor es mennyi penzre szamithatok?

Figyelt kérdés
2015. aug. 28. 07:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is győri vagyok, nekem idén elfelejtették a gyesemet utalni, 2 hónap múlva telefonáltam nekik, akkor derült ki.


Nem írod, hog, milywn pénzt vársz. Egyszeri anyasági kb 1 hét volt, családira meg gyesre kérdezz rá náluk.

2015. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor gondolom ma ne is varjam. igy is 12en lett feladva postan es csak most hetfon erkezett be nem is ertem
2015. aug. 28. 08:37
 3/3 anonim ***** válasza:

30 naptári nap az elbírálási határidő. Anyaságit igényléstől számítva kb. 1-1,5 héttel szokták küldeni.

Családi, gyes nálunk simán 1 hónap (Székesfehérvár).

Aug. 24-én érkeztek be a papírok, akkor szept. 24-ig kell megkapnod a júliusi és augusztusi családi pótlékot. Ha gyest is igényeltél, akkor júliusra kapsz 3 nap gyest és augusztusi gyest kell még szeptemberben megkapnod. Mindig utólag utalnak.

Pl. a szeptemberi ellátásokat októberben utalják majd.

Az anyasági 64.125 Ft lesz, ezt szerintem jövőhéten megkapod.

Családit 2 havit kapsz: 1 gyerek esetén a 2 havi 24.400 Ft.

Ha gyes jár, akkor a júliusi 3 nap és augusztusi gyes: kb. 28 ezer Ft. Júlisra kb. 2500-3000 Ft gyes jár 3 napra. Ha jól számolom. Ha nem, valaki javítson ki.

Tehát kapsz egyszer 64.125 Ft anyaságit.

Majd kb. 52 ezer ft családit és gyest visszamenőleg. A szeptemberit utólag utalják októberben majd.

Összesen 115-116 ezer Ft körüli összegre számíthatsz, most nem számoltam pontosan, csak nagy vonalakban. De ezt nem egybe utalják majd. Már ha gyesre jogosult vagy, ez az összeg akkor érvényes. Mert nem írtad, hogy gyest igényeltél-e v. csedre vagy jogosult.

2015. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!