Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egy éves a kislányom, és 11...

Egy éves a kislányom, és 11 hetes terhes vagyok. Jelenleg Gyedet kapok, viszont az új terhességre mit lehet ilyenkor igényelni? Valaki le tudná nekem írni ennek a folyamatát?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Terheségre max tappenzt, ha dolgozol. Más nem jár.
2015. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem dolgozom, akkor így jár valami?
2015. szept. 8. 11:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Adókedvezményt.
2015. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Félreérthető a kérdés. Nyilván 1 éves gyerek mellett még nem dolgozol. De a munkahelyed megvan, ahonnan gyed-re mentél?

Javíts ki ha tévedek, de gondolom az a kérdés, hogy ha megszületik a második is, akkor mi jár.

Legjobb tudomásom szerint 12. betöltött héttől már igényelheted az adókedvezményt a magzatra, ha pedig megszületik, akkor kaphatsz akár mindkettőre gyed-et is, ha megvannak a jogosultsági feltételek, de erről nem írtál semmit.

2015. szept. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen meg van a munkahelyem. Valami olyasmi infót kaptam pár hete, hogy ha kiíratom magam szabadságra,(egy-két napra) akkor kérhetem a táppénzt. Ez valóban így lehet? Felesleges köröket nem akarok tenni a munkahelyemre. Köszönöm a segítséget.
2015. szept. 8. 12:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Értem. Ezt úgy hívják, hogy választás az ellátások között. Vagy táppénzen vagy, vagy gyeden. A kettő együtt nem megy. De egyébként választhatsz.
2015. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. szept. 8. 19:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Nos Kérdező. Augusztus óta vagyok táppénzen és gyedeb egyszerre. Ha egy napot kiveszel szabiba akkor kereső tevékenységbe kerültél. Irnod kell egy papirt a mubkahelyre h kéred a fizu nélküli szabid megszüntetését. Attól a naptól kérsz szabit.(akár 1et akár mindet. Én mindet kivettem) a kövi naptól meg mehetsz táppénzre. Nőgyógyásztól kell egy javaslat h a házi orvosod táppénzre vegyen. Kérdezd meg a házi orvost h milyen kóddal vetesd magad tpre.
2015. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor mégis lehetséges..:)
2015. szept. 9. 16:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánat a téves infóért. Úgy tűnik megint változott valami, mióta én szültem. (pedig nemrég volt)
2015. szept. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!