Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Páromnak nem adták ki a...

Sasa24 kérdése:

Páromnak nem adták ki a kórházban a lányunkat mert rokkant nyugdíjas és igy én mentem el gyesre ha felmondom a gyest abból lehet probléma elvehetik a kislányt? Elbírja párom is látni!

Figyelt kérdés
gyes
2015. szept. 13. 08:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem igazán értem a kérdést. Hogy függ össze, hogy ki veszi fel a gyest, és ki látja el? Miért nem adták ki? Miért gondolták hogy nem tudja ellátni? kicsit több infó kéne
2015. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert valaki rokkant nyugdíjas, attól kiadják a babát a saját anyjának. Kivéve, ha nem tud neki megfelelő anyagi-érzelmi hátteret biztosítani.

Vagy ha nem tudja ellátni, akkor meg nem is értem, hogy aki nem tudja ellátni, mert olyan beteg, az miért vállal? De ha még így is van, akkor ott az apuka, ha ő egészséges, akkor el tudja látni.

Egy gyereket pedig akkor vesznek el, emelnek ki a családból, ha nincs megfelelő körülmények között és nincs rendesen ellátva.

Te el tudod látni? Viszont ha nem dolgozol, mert ha ugye otthon vagy a picivel, mert a párodnak nem adták ki, akkor miért mondanád vissza a gyest? Nem lesz semmilyen bevételed akkor, úgy meg nem lehet gyereket nevelni...

Szerintem ez sokkal szövevényesebb dolog annál, mint amit megosztottál itt...

2015. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
szeretnék visszamenni dolgozni hogy jobban boldoguljunk
2015. szept. 13. 12:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

pontosan miért nem adták ki a babát?

mennyi idős most?


ha segítséget vársz, válaszolj a kérdésekre...

2015. szept. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mert Szegeden azt mondták hogy csak ugy adják ki a babát ha én megyek el gyesre!!! Ma 9 hónapos!!! Páromnak egyensúly zavara van!! Minek válaltunk gyereket!!! Hát b......meg mert nekünk nem lehet gyerek ha valakinek valami betegsége van!! Ilyen választ nem vártam!!! :@
2015. szept. 13. 18:33
 6/16 A kérdező kommentje:
Együtt neveljük de ő is el tudja látni fürdetést azt amit ő nem csinálhat de az már este van!! Azt én is meg birom csinálni munka után!!! Amiér fel akarom mondani a gyest szeretnénk saját lakást és most van egy 300 ezer ft minusz van!! Hitelt meg sehol sem adnak!! Minimálbér alatt van a nyugdíja páromnak! És ezért szeretném a gyest felmondani!!!!!!!
2015. szept. 13. 18:38
 7/16 anonim ***** válasza:
De akkor hol volt 9 hónapig a kislány? Ki nevelte?
2015. szept. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mink neveltük!!! A Kezdetek óta velünk van és én meg ott hagyítam a munkahelyemet!!!
2015. szept. 13. 19:10
 9/16 anonim ***** válasza:

de ha van munkahelyed, egyáltalán miért vagy gyesen? ha megvan az 1 év munkaviszonyod akkor gyeden kéne lenned, az a fizetésed 70%, gondolom nagyon nem mindegy.

gyesen meg lehetne a párod is, de nyilván akkor nem kapná a nyugdíjat, esetleg nagyszülő? nem tudom pontosan ő hogy veheti igénybe, de nézzetek utána.

a pici 1 éves kora után meg gyed/gyes mellett is dolgozhatsz korlátlanul! :)

2015. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szóval akkor ha jól értem, annak idején a szülést követően ő nem nevelhette a gyereketeket, te vállaltad, viszont együtt éltek.

Az a gond, hogy felmondhatod bármikor a gyest, ezt nem kötelező igényelni vagy kapni és visszamehetsz dolgozni, csak onnantól fogva nem te vagy otthon, őt pedig nem találták alkalmasnak arra, hogy ellássa a gyereketeket és igen egyértelmű, hogy egy 9 hónapos gyerek nem önellátó, így felügyelet alatt kell legyen.

És ha a párod egyensúlyproblémái súlyosak az orvosok szerint, akkor nem is ajánlott, hogy ő legyen csak egyedül vele otthon, mert mi van, ha történik valami? Mi lesz azzal a pici gyerekkel? Megsérülhet, baja lehet, bármi.

Akkor esetleg még olyan lehetőség lehetne, hogy bevontok egy nagyszülőt, aki arra az időre ott tartózkodik, míg te dolgozol, be tud segíteni és ő a gyest is tudja igényelni a gyerek után. De ezt akkor valamilyen hivatalos szerven keresztül lehetne intézni.

2015. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!